Prostitutky v Itálii obléknou reflexní vesty jako dělníci

David Kořínek
20. 8. 2015 17:24
V okolí Milána v souvislosti s letošní světovou výstavou přibylo kolem 15 tisíc sexuálních pracovnic. Města proti nim bojují různě. Jedno po prostitutkách na silnici požaduje reflexní vesty.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Milán – Město v souvislosti se světovou výstavou Expo 2015 očekává nárůst počtu pracovníků v sexuálním průmyslu až o 15 000 osob.

S větším množstvím prostitutů a prostitutek se nepotýká jen Milán, ale i další města ležící na silnici mezi dějištěm Expa a historickým městem Cremona. O situaci informoval britský deník The Independent.

Zvýšené množství lidí nabízejících podél silnice sexuální služby podle úředníků přilehlých měst ohrožuje bezpečnost silniční dopravy.

„Se sexuálními pracovníky by mělo být zacházeno stejně jako například se stavebními dělníky, kteří na silnici pracují. Měli bychom je donutit nosit reflexní oblečení, aby byli vidět ,“ řekl starosta města Spino d’Adda Luciano Sinigaglia.

Pokud se starostovi podaří změnit místní vyhlášku, bude osobě podruhé zadržené bez reflexní vesty hrozit zadržení policií. Už čtvrtý rok přitom ve městě platí vyhláška umožňující pokutovat klienty prostitutek až 500 eury (cca 13 500 Kč).

 

Právě se děje

před 56 minutami

Obránce Zámorský prodloužil o rok smlouvu s Hradcem Králové

Hokejový obránce Petr Zámorský bude v extralize i nadále hájit barvy Hradce Králové. Mountfield podepsal se sedmadvacetiletým odchovancem Zlína novou roční smlouvu a pojistil si jeho služby do konce nadcházející sezony. Zámorský působí v Hradci Králové od poloviny listopadu 2017, kdy přišel z pražské Sparty.

"Jednání s Petrem a jeho agentem byla velice korektní a jsem moc rád, že jsme se dohodli i přesto, že měl nabídky z jiných klubů v Česku i v zahraničí," řekl klubovému webu generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

V uplynulé sezoně, kterou předčasně ukončila pandemie koronaviru, stihl Zámorský vinou zranění odehrát jen 33 z 52 utkání a připsal si devět bodů za jednu branku a osm asistencí. V předešlém ročníku byl s 38 body za deset gólů a 28 přihrávek z 50 utkání nejproduktivnějším obráncem základní části extraligy.

"Slibujeme si od něho produktivitu a pevně věřím, že po doléčení svých zdravotních problémů, které ho limitovaly na konci této sezóny, naváže na úspěšný minulý ročník a bude opět jedním z pilířů naší obrany," doplnil Kmoníček.

V extralize má Zámorský na kontě celkem 301 zápasů a 111 bodů za 34 branek a 77 asistencí. V roce 2014 získal se Zlínem mistrovský titul a vyhlášen nejlepším obráncem extraligy.

Následně podepsal dvouletý kontrakt s New York Rangers, ale v kempu Jezdců se neprosadil do základního kádru pro NHL a vrátil se do Evropy. Působil ve finském týmu Blues Espoo, ještě během sezony se pak přesunul do švédského Örebra.

V ročníku 2015/16 si připsal deset startů na farmě v Hartfordu, ale šance v NHL nepřišla a Zámorský se vrátil do Örebra. Odtud před sezonou 2017/18 zamířil do Sparty. Účastník světových šampionátů v letech 2014 v Minsku, 2016 v Moskvě i loni v Bratislavě sehrál v české reprezentaci 64 zápasů a vstřelil dvě branky.

Další zprávy