reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Proč zvolit elektrické vytápění?

Elektrické topení je bezpečnou variantou interiérového vytápění. Nejvíce se využívá pro doplňkové vyhřívání domů či bytů, kde trvá dlouho vyhřátí místností, nebo není možné využít plynový ohřev či teplovodní radiátor.

Nejen jako doplňkové vytápění
Stavíte či rekonstruujete dům na nízkoenergetický a přemýšlíte, čím budete topit? Pokud máte kvalitní zateplení, výhodnější bude elektřina. Elektrické topení můžete také využít jako doplňkové topení k jinému typu vytápění. Především tam, kde trvá déle, než začne zařízení vytápět.

Jaké jsou výhody topení elektřinou?

  • Teplo vzniká přímo v místě potřeby, kde je umístěno médium.
  • Přeměna elektrické energie na tepelnou je 100%.
  • Možnost regulace šetří energii.
  • Díky minimální tepelné setrvačnosti média reaguje přístroj okamžitě na vypnutí nebo ztlumení.
  • Získání tarifu D45d pro elektrické vytápění.

Vsaďte na elektřinu, nabízí mnoho možností
Ze sortimentu elektrického topení si každý vybere to své, ať již hledáte možnosti, jak rychle vytopit místnost, chcete si dopřát komfort v podobě podlahového topení, nebo hledáte bezpečný úsporný zdroj tepla bez tepelných ztrát.

Elektrické přímotopy

Elektrické konvektory mají nízkou pořizovací cenu, jednoduše se ovládají, reagují okamžitě a vytopí rychle požadovaný prostor.  Nevýhodou je vyšší spotřeba elektrické energie, vysouší vzduch a způsobují víření vzduchu místnosti. Také se mohou přepalovat prachové částice.

V nízkoenergetických obydlích a s kvalitním termostatem však můžete docílit šetrného spolehlivého vytápění díky tomu, že u konvektorů nedochází prakticky k žádným tepelným ztrátám. Pokud se rozhodněte použít elektrický přímotop jako hlavní zdroj vytápění domu, sáhněte po nástěnných výkonných tělesech. Existují také přenosné přímotopy, ty se obvykle používají jako dočasné řešení, či jako doplněk, pokud z nějakého důvodu váš hlavní zdroj tepla nezvládá dostatečně vyhřát prostor.

Elektrické podlahové topení

Podlahové vytápění je nepochybně trendem dnešní doby a oblíbené řešení pro novostavby. Příjemně prohřáté podlahy sálající teplo si díky nízkým pořizovacím nákladům a snadné instalaci může dovolit každý, kdo staví, či kompletně rekonstruuje. Pocit hřejivého pohodlí si budete užívat nejen vy, ale především děti a domácí mazlíčci. Doporučuje se aplikovat všude tam, kde je žádoucí vysoký tepelný komfort, jako obývací místnosti či koupelna a toaleta.  Pokud nemáte dostatečně zateplený prostor, doporučením je pořídit i další typ topení, který vytopí místnosti rychleji a efektivněji a je úspornější. Také se nehodí do místností, kde je velké množství nábytku.

Topné rohože
Topné rohože jsou oblíbené pro rychlou a snadnou instalaci. Používají se hlavně pro velkoplošné vytápění.  Rohož se vyznačuje bezpečnou pokládkou a je u ní zajištěno rovnoměrné rozložení výkonu, neboť jsou kabely uchyceny v tkanině. Díky tomu kabely drží na svém místě a nemůže se pohnout.

Topné kabely
Z hlediska funkčnosti není mezi okruhem a rohoží žádný rozdíl. Topná rohož je v podstatě topný kabel umístěn v nosné tkanině. Tyto dva výrobky se liší pouze ve způsobu pokládky. Instalace topného kabelu je flexibilnější, ale náročnější. Hodí se do menších a členitých prostor.

Topné infra panely

Ohřev sálavými panely je úsporný a oblíbený způsob vytápění rodinných domů a bytů a kanceláří.

Jedná se o zdroj tepla, který je nejčastěji ve formě tenkého tělesa obdélníkového tvaru připevněn buď na stěnu, nebo strop místnosti. Infra panely pracují s nižšími povrchovými teplotami, takže nepřepalují vzduch, díky malému podílu konvekce z celkového výkonu jej také nevíří, jako elektrické přímotopy.

autor: komerční článek | 4. 12. 2018 9:42

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama