reklama
 
 

Případ mrtvé gorily řeší policie. Vyšetřovatele zajímá, jestli matka dávala pozor na své dítě

1. 6. 2016 17:26
Incidentem v americké zoo, kdy spadl chlapec do výběhu goril a ošetřovatelé pak samce museli usmrtit, se bude zabývat policie. Vyšetřovatelé se zaměří především na chování matky, která nedávala dostatečný pozor. Ošetřovatelům podle policejního prohlášení postih nehrozí.

Incident v americké zoo, při kterém spadl do gorilího výběhu chlapec, vyšetřuje podle informací webu deníku The New Yok Times policie. Zaměří se především na okolnosti, které nešťastné náhodě předcházely. Ošetřovatelům žádný postih nehrozí.

Případ zastřeleného gorilího samce Harambeho od soboty řeší lidé na sociálních sítích, kde rozhodnutí zaměstnanců zoo kritizují, a na internetu sepisují petici, aby zodpovědnost nesli rodiče.

Ke kauze se rovněž vyjádřil kandidát na amerického prezidenta Donald Trump na tiskové konferenci. "Zřejmě šlo o velmi těžké rozhodnutí. V jednu chvíli vypadaly záběry z videa dojemně, jindy zase dost nebezpečně," odpověděl.

Pravděpodobnost, že bude mít kauza policejní dohru, zvýšila podle The New Yok Times právě vysoká publicita a zájem veřejnosti na celém světě.

V úterý 31. května tak mluvčí státního zastupitelství informovala o tom, že případ byl předán policejní stanici v Cincinnati k přešetření. Až během dne bylo na základě oficiálního prohlášení jasné, že vyšetřování se zaměří na rodiče a nikoliv na provoz a bezpečnost zoologické zahrady, která spadá pod ministerstvo zemědělství Spojených států.

Podle svědků incidentu chlapec u výběhu matce řekl, že by si chtěl hrát s gorilami. Když se věnovala sourozencům, měl přelézt zábranu a do příkopu spadnout. 

Vyšetřovatelé teď vyzývají další možné svědky, aby se na policii přihlásili.

Lidský život má naprostou přednost, v Cincinnati Zoo jednali naprosto správně. Byla tam nervózní atmosféra, to se na gorily přenese, říká Bobek. | Video: Filip Horký |  09:21

autor: pej | 1. 6. 2016 17:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama