Princ William jmenoval autorku Harryho Pottera členkou královského klubu. Přidá se tak k Hawkingovi

Magazín Magazín
Aktualizováno 14. 12. 2017 23:39
Ve spolku může být současně pouze 65 žijících členů. Sama Rowlingová řekla, že ocenění je pro ni čest.
J. K. Rowlingová, nová členka Řádu společníků cti.
J. K. Rowlingová, nová členka Řádu společníků cti. | Foto: ČTK

Britská spisovatelka Joanne K. Rowlingová obdržela začátkem týdne od prince Williama, vévody z Cambridge, Řád společníků cti (Companion of Honour). Oceněna byla za své služby britské literatuře a filantropii.

"Jsem velmi poctěna a hrdá na toto ocenění. Být součástí významné a různorodé společnosti ostatních společníků cti, obzvláště jako žena spisovatelka, je pro mne čest," citoval Rowlingovou server Travel and Leisure.

Britské královské ocenění vymyslel v roce 1917 král Jiří V. na počest těch, "kteří významně a dlouhodobě přispívají v oblasti umění, vědy, medicíny nebo řízení státu".

Ve spolku může být současně pouze 65 žijících členů, v současnosti k nim patří Stephen Hawking, David Hockney, Judi Denchová, Ian McKellen či Maggie Smithová. Letos k nim přibyl i Paul McCartney, ten ale zatím ocenění nepřevzal oficiálně.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Výbor americké Sněmovny reprezentantů doporučil ústavní žalobu na Trumpa

Právní výbor Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu doporučil sněmovnímu plénu schválit ústavní žalobu na prezidenta Donalda Trumpa. Výbor, který ovládají opoziční demokraté, shledal šéfa Bílého domu vinným z obstrukcí vůči Kongresu a ze zneužití moci ve snaze přinutit cizí mocnost ke vměšování do amerických prezidentských voleb.

Plénum Sněmovny reprezentantů by mělo o impeachmentu hlasovat příští týden. V lednu definitivně rozhodne Senát, který ale ovládají Trumpovi republikáni. Prezident jakékoli obvinění popírá a tvrdí, že žaloba je politické divadlo a hon na čarodějnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy