Princ Harry a Oprah Winfreyová natočí seriál o duševním zdraví, uvedou jej příští rok

ČTK ČTK
10. 4. 2019 14:57
Britský princ Harry a známá americká moderátorka a herečka Oprah Winfreyová společně vytvoří dokumentární seriál o duševním zdraví. Ve středu to oznámil Kensingtonský palác. Snímky v roce 2020 uvede streamovací služba společnosti Apple.
Princ Harry.
Princ Harry. | Foto: Reuters

"Rádi bychom, aby tyto dokumenty byly pozitivní, poučné a zahrnuly vše možné," uvedl 34letý princ Harry podle deníku The Times. Dobrá duševní kondice je podle něj klíčová pro výkonné vedení, plodné komunity a podobně.

Divákům chce proto jako spoluautor a výkonný producent přinést "fakta, vědu a povědomí o této tematice".

"Je to příležitost, jak lépe pochopit sami sebe a ty okolo nás," dodal princ. Sám přitom předloni veřejně přiznal, že musel před třicítkou vyhledat odbornou pomoc, aby se dokázal vyrovnat se smrtí matky, princezny Diany. Uvedl tehdy, že dva roky bojoval s "totálním zmatkem" a úzkostmi a vše začal řešit, až když mu bylo 28 let.

S pětašedesátiletou Winfreyovou prince pojí přátelský vztah, moderátorka mu byla loni na svatbě.

Video: Dítě Harryho a Meghan je naděje pro monarchii, říká Irena Cápová

Meghan a Harry by už neměli nikoho zajímat, ale ten příběh lidi baví a přitahuje. Popularita monarchie je na vrcholu a každé další dítě je nadějí | Video: Martin Veselovský, DVTV
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump příkazem usiluje o snížení právní ochrany sociálních sítí

Americký prezident Donald Trump dnes nařídil přezkoumat zákon, který chrání sociální sítě před převzetím zodpovědnosti za obsah zveřejněný jejich uživateli. Exekutivní příkaz podepsal v reakci na krok společnosti Twitter, která označila několik jeho zpráv za nepřesné. Podle názorů odborníků nemá jeho pokus valnou šanci na úspěch, napsaly světové agentury.

Trump příkazem útočí na ustanovení zákona z roku 1996, které dává společnostem Facebook, Twitter, Youtube a Google de facto imunitu vůči žalobám spojeným s veřejným obsahem, neboť jim udílí status pouhé platformy. Cílem prezidentova příkazu je změnit způsob, jakým je zákon využíván. Regulačním úřadům chce umožnit, aby se mohly vyjádřit k tomu, jak jednotlivé společnosti spravují obsah na sítích.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Odložený klimatický summit bude v listopadu 2021 v Glasgowě

Příští klimatický summit se uskuteční v první polovině listopadu 2021 ve skotském městě Glasgow. Na twitteru o tom dnes informoval britský ministr Alok Sharma, který má organizaci akce na starosti. Vrcholná schůzka se měla v Glasgowě uskutečnit už letos na podzim, kvůli pandemii byla ale v dubnu odložena.

Klimatický summit (COP26) se bude konat od 1. do 12. listopadu. Naposledy se představitelé zemí světa na vrcholné klimatické schůzce setkali loni v prosinci v Madridu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy