reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Přeshraniční cyklostezky v Karlovarském kraji

Foto: Komerční sdělení
Karlovarský kraj a Krušné hory z české i německé strany neustále překvapují svou romantickou krajinou s malebnými scenériemi horské přírody. Krása vodních přehrad, rašelinišť a skalních útvarů i divokost horských luk je pro mnohé ještě stále neobjevenou oblastí, a především pro cyklisty představuje ideální místo k objevování zapomenutých koutů.

Vydejte se do míst proslulých lázeňských měst a léčivých termálních pramenů. Poznejte krajinu překrásných panoramatických výhledů a jedinečné horské přírody, krajinu s bohatou historií hornictví a tradičních krušnohorských dřevěných výrobků! Vítejte v Karlovarském kraji a Krušných horách!

Více o Karlovarském kraji se dozvíte na www.zivykraj.cz.

Cyklotrasa Euregia Egrensis

Dálková cyklotrasa Euregia Egrensis v celkové délce 602 km, z toho v Karlovarském kraji 171 km, spojující Bavorsko, Durinsko, Sasko a Karlovarský kraj (Čechy) je koncipovaná jako okružní a je turistickou trasou pro cyklisty, kteří chtějí poznat tyto země. Cyklista může trasu individuálně rozdělit zcela dle libosti s ohledem na osobní zájmy a kondici s využitím systému Egronet (možnost přepravy jízdních kol). Jízda Smrčinami, Frankenwaldem, Durinským břidličnatým pohořím, Durinským a Saským Vogtlandskem, Krušnými horami, Sokolovskou pánví a Slavkovským lesem nabídne cyklistům veliké potěšení z jízdy na kole.

Valdštejnova cyklostezka

Valdštejnova cyklostezka byla otevřena v roce 2006, při zahájení mezinárodní Krajinné výstavy v Chebu. Cyklotrasa má dvě větve. Severní větev Kössain - Cheb a jižní větev Cheb - Marktredwitz. Navíc úsek Arzberg a Waldsassen je propojen ještě spojkou. V součtu se nabízí 87 kilometrů se spoustou zajímavých výletů jak na našem území, tak u našich bavorských sousedů. 

Mostní stezka

Německy Brückenradweg, byla otevřena v roce 2012. Přeshraniční cyklostezka mezi Bavorskem a Českem spojuje města Aš, Selb, Thiersheim, Wunsiedel a Tröstau. Vede přes Smrčiny a využívá těleso bývalé železnice. Stezka je dlouhá 46 km, většina vede v Bavorsku, jen 4 km jsou v Česku. Povrch je převážně v asfaltu. Na bývalé trati se zachovalo hodně mostů a podle toho dostala název - Mostní stezka - Brückenradweg.     

Karlova stezka

Též Karlsroute, spojuje Saské město Aue a Karlovy Vary přes hřeben Krušných hor, a tedy propojuje Moldavskou stezku, která se nachází v údolí řeky Muldy v Sasku, s Cyklostezkou Ohře. V Sasku i na České straně vytváří ještě čtyři vedlejší okružní trasy, které doplňují hlavní trasu, ta je dlouhá 60 kilometrů.

Vedlejší trasa 01 - Auerbergský okruh (Sasko) - 30 km

Vedlejší trasa 02 - Okruh kolem přehrady Sosa (Sasko) - 18 km

Vedlejší trasa 03 - Okruh kolem přehrady Carlsfeld (Sasko) - 18 km

Vedlejší trasa 04 - Krušnohorské vyhlídky (Karlovarsko) - 35 km

Halštrovská stezka

V roce 2013 otevřená Halštrovská cyklostezka (Elsterradweg) z Ašska ve směru do Saska spojuje Doubravu a Olešnici. ​Na české straně je k dispozici 1,2 km, na německé straně 19,8 km cyklostezky. V budoucnu by měla vést od pramene řeky až k ústí do Sály v Halle o délce přes 250 km.​

www.zivykraj.cz

autor: komerční článek | 14. 7. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama