Po stopách pražských second handů. Jsou to ráje pro módní guru i milovníky přírody

Majitelka karlínského vintage butiku Naty Šaty Natali Moravcová.
Osobitý interiér jde ruku v ruce s osobitými kousky oblečení. Vše tu má svůj příběh.
„Nejsem žádná velkopodnikatelka, nemám na to ani náturu, ale baví mě to a chodí sem fajn lidi,“ říká usměvavá majitelka.
Obchod aktivně využívá sociální sítě, které jim pomáhají zvyšovat návštěvnost. "Lidi nám říkají, že si nás našli třeba na Instagramu a že se jim hodně líbíme,“ tvrdí Monika Tvrdá, šéfka pražských poboček. „Občas se nám povede, že nás sdílejí nějaké blogerky nebo známé osobnosti - a to je zlatý důl,“ dodává správkyně sociálních sítí Momentu Tereza Vetlická.
... po netradiční masky. "Když jsem obchod otevřela, lidi se do něj báli chodit. Musela jsem stát venku a zvát je dál s tím, že je to normální obchod,“ směje se Natali.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Magdaléna Daňková Tomáš Vocelka, Magdaléna Daňková
30. 4. 2019 17:43
Obchody s oblečením z druhé ruky byly v Česku populární především v 90. letech, kdy se v nich daly najít značkové věci z dovozu. Ty si ale dnes lze koupit bez větších problémů kdekoliv a do second handů proto v současné době lidé míří především pro originální kousky nebo z přesvědčení, že je lepší koupit si recyklované oblečení, které by jinak skončilo jako odpad. Podívejte se na příběhy několika oblíbených pražských butiků s módou z druhé ruky.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Lidé v Barmě vyšli do ulic v nových protestech proti vojenskému puči. Zadržená šéfka vlády Su Ťij stanula před soudem, vypadala zdravotně v pořádku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy