reklama
 
 

Pozvánka do letních Zillertalských Alp

17. 3. 2018 11:10
Ačkoliv jsou Alpy pro mnoho lidí synonymem lyžování a zimních radovánek, svou pestrost a krásu odhalují především v letním období. O Alpách v oblasti zvané Zillertal to platí minimálně dvojnásob. Zdejší nádherná oblast skýtá bezpočet možností pro turistické vycházky, výlety na kole, vodní sporty a další zájmové činnosti. Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Komerční projekt - Zillertalské Alpy s úchvatným světem ledovců leží v Tyrolsku, zhruba 40 km východně od Innsbrucku. Centrem oblasti je především téměř 30 km dlouhé údolí Zillertal s rozlehlou přehradou a řekou Ziller. Na toto údolí pak dále navazují údolí Stillupgrund, Tuxertal, Zemmgrund a Zillergrund. V létě je zdejší oblast oblíbeným prázdninovým regionem pro rodiny s dětmi, milovníky přírody, turistiky i horských a vodních sportů.

Léto v Rakousku

Léto v Rakousku

Ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung jsme pro vás připravili speciál, který Vás zve do letních Zillertalských Alp.

Další tipy na příjemně strávený čas v této oblasti naleznete zde >> 

Jedenáct kabinových lanovek usnadňuje zájemcům přístup na vrcholky třítisícovek protkaných turistickými trasami a cyklotrasami s překrásnými výhledy do údolí. Celkově lze využít více než tisíc kilometrů stezek tří stupňů obtížnosti a na 800 kilometrů cyklostezek, včetně těch odpočinkových, vinoucích se kolem říčky Ziller. Oblíbeným cílem výletníků jsou také dvě přehradní nádrže v horní části údolí Zillertal.

V Zillertalu si ovšem přijdou na své také horolezci. Pro ně je připraveno devět horolezeckých stezek, horolezecká hala a hala pro bouldering či pět cvičných stěn.

Velmi vstřícné jsou Zillertalské Alpy především vůči rodinám s dětmi. Nabízejí bezpočet možností kvalitního ubytování s veškerým zázemím a vyžitím pro děti, kvalitní místní gastronomii i celou řadu kulturních akcí.

Pojďte se s námi prostřednictvím našeho malého seriálu článků vydat do této rozmanité a překrásné oblasti a nechte se inspirovat třeba už pro tu letošní dovolenou.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

autor: red | 17. 3. 2018 11:10

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama