Fotky: Muž bez nervů. Provazochodec přešel mezi mrakodrapy

Fotky: Muž bez nervů. Provazochodec přešel mezi mrakodrapy
Pětatřicetiletý provazochodec, který loni jako první člověk na světě přešel po laně přes Grand Canyon, celkově urazil po laně pod úhlem 19 stupňů přes 180 metrů za necelých osm minut.
"Miluji Chicago a Chicago určitě miluje mě," řekl Wallenda těsně před zahájením své nebezpečné cesty, kterou sledovaly miliony televizních diváků po celém světě.
Provazochodec mává divákům před začátkem show.
...
Foto: ČTK
ČTK Reuters ČTK, Reuters
3. 11. 2014 12:25
Američan Nik Wallenda úspěšně zdolal cestu po laně ve výšce téměř 200 metrů se zavázanýma očima jen s balanční tyčí.

Chicago - Odvážný akrobat Nik Wallenda v noci na pondělí úspěšně přešel po laně nataženém mezi mrakodrapy v Chicagu ve výšce 200 metrů. A to bez jištění, část cesty dokonce se zavázanýma očima.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy