reklama
 
 

Poslechněte si: ProStory mapuje dopady staveb na lidi

17. 11. 2011 18:00
Pořad proStory se každý týden s jiným podtitulem, režisérem a scénáristou od září vysílá na ČT2

* článek vznikl na stránce smART FILM v rámci [experimentálního facebookového deníku Fakt!](http://www.facebook.com/Fakt.Aktualne), který ve spolupráci s Aktuálně.cz vydávají studenti FSS Masarykovy univerzity

Jihlava - Česká televize připravila pro své diváky nový cyklus dokumentů o české architektuře let 1993 až 2001.

Autorka a vedoucí projektu proStory dokumentaristka Lucie Králová vybírala s odbornými poradci výjimečné a často kontroverzní stavby téměř čtyři roky. Vznikl tak soubor pořadů mapující nejen zajímavé architektonické stavby, ale i sociální dopady na jejich majitele, sousedy, odpůrce a příznivce.

Pořad proStory se každý týden s jiným podtitulem, režisérem a scénáristou od září vysílá na ČT2.

První díl proStory - Život v konceptu představila jeho režisérka Lucie Králová na Festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.

Králová v něm přibližuje příběh dvou rodinných domů z atelieru HŠH Petr Hájek, Jan Šépka a Tomáš Hradečný - vily Hermíny v Černíně a vily v Berouně. První má dvě třetiny obytné plochy šikmé, druhá je sestavena ze skleněných krychlí.

Poslechněte si několik minut z debaty, která se uskutečnila po promítání v Jihlavě mezi režisérkou Lucií Královou, obyvateli vil, architekty atelieru HŠH a diváky v sále.

autor: Markéta Venyšová, smART FILM | 17. 11. 2011 18:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama