Ježíš na Zemi zatím nepřišel, protože věřící přispívají málo peněz, tvrdí pastor

Magazín Magazín
1. 10. 2021 13:59
Druhý příchod Ježíše na Zemi křesťané očekávají už od středověku. Americký evangelický pastor Jesse Duplantis teď ve svém televizním kázání přišel s kuriózním vysvětlením, proč Bůh svého syna mezi lidi stále neseslal. Může za to podle něj skutečnost, že věřící přispívají církvím málo peněz.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Během čtyři dny trvajícího živého vysílání kazatel vůči svým ovečkám nešetřil kritikou. "Jsem přesvědčený, že důvodem, proč Ježíš stále znovu nesestoupil mezi smrtelníky, je, že lidé nejsou tak štědří, jak po nich Bůh chce, aby byli. Pokud věřící pochopí, co po nich Bůh žádá, mohou příchod Krista urychlit," rozohnil se dvaasedmdesátiletý Jesse Duplantis v televizi.

Následně diváky vyzval, aby na mobilu vytočili číslo, které viděli v rohu obrazovky, a poslali prostřednictvím telefonu americkým evangelíkům peníze. "Pokud to uděláte, věřím, že Bůh řekne Ježíšovi, ať konečně přijde mezi vás. Uvědomil jsem si, že pokud lidi nedokážu k větší štědrosti přesvědčit skrze emoce, přesvědčí je už jen slovo boží," citoval promluvu pastora deník The Guardian.

Duplantisova snaha však zatím nedopadla na úrodnou půdu. Nejenže se mu nepodařilo docílit příchodu mesiáše, ale zároveň svým kázáním mnoho lidí naštval. "Je tohle vůbec legální? Pokud někdo divákům říká, že posílám peněz mohou urychlit návrat Krista, mělo by se to považovat za klamavou reklamu," reagoval na Twitteru jiný americký duchovní.

"Jak těmhle kecům může někdo věřit? Jak mohou být lidi tak ztracení a neuvědomovat si, že podobné ubožáky nemusí sponzorovat? Neposlouchejte tyhle zkažené muže! Právě kvůli nim tenhle svět není v pořádku. Vždyť Bible nám říká, abychom se přesně takovým duchovním vyhýbali," napsal další diskutující.

Mohlo by vás zajímat: Ježíš narozený v Berouně? Toužil jsem jeho příběh vyprávět hezky česky, říká Flek

Spousta Čechů vnímá bibli jako velkou knihu, možná až příliš velkou, biblická gramotnost u nás není příliš velká, míní překladatel Alexandr Flek. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy