Ježíš na Zemi zatím nepřišel, protože věřící přispívají málo peněz, tvrdí pastor

Magazín Magazín
1. 10. 2021 13:59
Druhý příchod Ježíše na Zemi křesťané očekávají už od středověku. Americký evangelický pastor Jesse Duplantis teď ve svém televizním kázání přišel s kuriózním vysvětlením, proč Bůh svého syna mezi lidi stále neseslal. Může za to podle něj skutečnost, že věřící přispívají církvím málo peněz.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Během čtyři dny trvajícího živého vysílání kazatel vůči svým ovečkám nešetřil kritikou. "Jsem přesvědčený, že důvodem, proč Ježíš stále znovu nesestoupil mezi smrtelníky, je, že lidé nejsou tak štědří, jak po nich Bůh chce, aby byli. Pokud věřící pochopí, co po nich Bůh žádá, mohou příchod Krista urychlit," rozohnil se dvaasedmdesátiletý Jesse Duplantis v televizi.

Následně diváky vyzval, aby na mobilu vytočili číslo, které viděli v rohu obrazovky, a poslali prostřednictvím telefonu americkým evangelíkům peníze. "Pokud to uděláte, věřím, že Bůh řekne Ježíšovi, ať konečně přijde mezi vás. Uvědomil jsem si, že pokud lidi nedokážu k větší štědrosti přesvědčit skrze emoce, přesvědčí je už jen slovo boží," citoval promluvu pastora deník The Guardian.

Duplantisova snaha však zatím nedopadla na úrodnou půdu. Nejenže se mu nepodařilo docílit příchodu mesiáše, ale zároveň svým kázáním mnoho lidí naštval. "Je tohle vůbec legální? Pokud někdo divákům říká, že posílám peněz mohou urychlit návrat Krista, mělo by se to považovat za klamavou reklamu," reagoval na Twitteru jiný americký duchovní.

"Jak těmhle kecům může někdo věřit? Jak mohou být lidi tak ztracení a neuvědomovat si, že podobné ubožáky nemusí sponzorovat? Neposlouchejte tyhle zkažené muže! Právě kvůli nim tenhle svět není v pořádku. Vždyť Bible nám říká, abychom se přesně takovým duchovním vyhýbali," napsal další diskutující.

Mohlo by vás zajímat: Ježíš narozený v Berouně? Toužil jsem jeho příběh vyprávět hezky česky, říká Flek

Spousta Čechů vnímá bibli jako velkou knihu, možná až příliš velkou, biblická gramotnost u nás není příliš velká, míní překladatel Alexandr Flek. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Nejméně šest lidí zahynulo v noci na neděli na jihu evropské části Ruska při srážce autobusu s nákladním autem Kamaz

Dalších 12 lidí utrpělo zranění. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na místní úřady a zdravotnické zdroje.

Tragická nehoda se odehrála po druhé hodině ranní místního času (nedlouho po půlnoci SELČ) u městečka Jaškul v Kalmycké republice, ležící při Kaspickém moři. Autobus Neoplan vezoucí 28 pasažérů se tam čelně srazil s protijedoucím nákladním autem. Příčina kolize zatím není jasná.

Na místě nehody zemřelo pět lidí, později v nemocnici podlehla zraněním jedna z cestujících. Hospitalizováno je nyní sedm zraněných lidí, z toho stav jedné ženy je vážný. Dalších pět osob, které utrpěly lehká a středně vážná zranění, péči nemocnice nepotřebovalo a byly propuštěny do domácího ošetřování, sdělil agentuře TASS republikový ministr zdravotnictví Jurij Kikenov.

před 45 minutami

Muže v lese na Novojičínsku vážně zranil traktor, přimáčkl ho na strom

Letecky čtyřiašedesátiletého muže přepravili do Fakultní nemocnice Ostrava. Novináře o tom v neděli informoval mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Neštěstí se stalo v obci Spálov. Muž pracoval v lese a traktor ho tam přimáčkl ke stromu. Na místo byla vyslána pozemní i letecká posádka.

"Pacient zůstal při vědomí, utrpěl však život ohrožující poranění. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil mnohočetná poranění, a to v oblasti hrudníku, břicha a pánve," uvedl Humpl. Posádky muži na místě poskytly neodkladnou péči a poté byl letecky přepraven do traumatologického centra fakultní nemocnice.

před 55 minutami

Vláda projedná změnu zákona o nakládání s geneticky modifikovanými organismy

Úprava má zahrnout změny vyplývající z evropské směrnice například v souvislosti s ochranou některých údajů žadatelů o oprávnění. Uvádí to materiál, který má ČTK k dispozici. Návrh vládě v pondělí předloží ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Podle materiálu evropská směrnice zavádí dílčí změny ve dvou oblastech. První je forma, v níž se podávají oznámení o způsobech nakládání s geneticky modifikovanými organismy. Jde o zavedení tzv. standardních datových formátů, které mají přispět k efektivnímu zpracování žádostí doručovaných Evropskému úřadu pro bezpečnost potravin, stojí v překládací zprávě.

Další oblastí je podle materiálu ochrana některých údajů, které musí žadatel o oprávnění k nakládání s geneticky modifikovanými organismy uvádět, ale jejich zveřejnění by ho mohlo poškodit v rámci konkurence. Může proto požádat o důvěrné zacházení s těmito informacemi. Nově se místo výčtu informací, které za důvěrné označit nelze, uvádí ty, u nichž je to možné. "Dále se doplňují případy, v nichž lze výjimečně i chráněné údaje zveřejnit," stojí v dokumentu.

před 1 hodinou

Senát na rozdíl od Sněmovny zpřístupní ve čtvrtek své sídlo veřejnosti

Při příležitosti státního svátku, který připomíná vznik samostatného československého státu v roce 1918, si lidé si budu moci prohlédnout Valdštejnský a Kolovratský palác v centru Prahy. Budou ale muset dodržovat protiepidemická opatření. Kancelář Senátu to uvedla na svém webu. Sněmovna na státní svátek 28. října zůstane uzavřena. Důvodem jsou podle informací tiskového odboru zejména pokračující oprava fasád sněmovních budov na Malostranském náměstí i nynější protikoronavirová opatření.

Sídlo Senátu bude otevřeno od 9:00 do 16:00. Ve Valdštejnském paláci si budou moci návštěvníci prohlédnout nejkrásnější historické prostory, mezi něž patří Rytířská síň, Audienční síň nebo Mytologická chodba. Podívat se budou moci také do jednacího sálu, kde dříve byly ustájeni koně vévody Albrechta z Valdštejna a kde nyní senátoři schvalují zákony. V Kolovratském paláci nahlédnou příchozí mimo jiné do Růžového a Zeleného salonku, kde zasedala prvorepubliková vláda.

Další zprávy