Pohřební služba při obřadu zaměnila nebožtíky

Kristina Winklerová
20. 8. 2009 10:02
Filadelfie - Rodinu Američanů, která se chtěla naposledy rozloučit se svým zesnulým příbuzným, čekal v kostele nepředstavitelný šok. V rakvi ležel jiný nebožtík.

Na první pohled přitom vypadalo vše v pořádku - zesnulý byl podle přání rodiny oblečen do modrého obleku a na nohou měl černé boty.

Někteří ze shromážděných si šeptem sdělovali, že s tělem je něco v nepořádku, přesto řada přátel a příbuzných přistoupila k rakvi, aby mrtvému řidiči kamionů vtiskla polibek na rozloučenou.

Pravda vyšla najevo až po skončení dvouhodinového obřadu, který se podle serveru MSNBC konal v úterý. Pohřební ústav přiznal, že do kostela omylem dopravil špatnou rakev.

Nebožtík vypadal vyšší a starší

Rodina zesnulého Kennetha Robertse nebyla po šokujícím sdělení ve stavu, aby mohla absolvovat další rozloučení, a připraven nebyl ani sám nebožtík. Správný obřad proto musel být odložen.

"Snažili se nás přesvědčit, že je to on. Ale byla jsem si tak jistá, že není. Jenže... nikdy jsem neviděla nikoho, kdo zemřel," vysvětlila novinářům dvaašedesátiletá vdova Janie Holseyová.

Muž v rakvi vypadal starší a vyšší než Roberts, který zemřel v osmdesáti letech. Vdova se proto odvážila zeptat pohřební služby.

Když se dozvěděla pravdu, byla zdrcena. "Byl to naprostý neúspěch... noční můra," dodala Holseyová.

Pohřební ústav se k celému případu odmítl vyjádřit, stejně jako rodina druhého vyměněného nebožtíka.

Rodina skončila v nemocnici

Roberts měl celkem jedenáct dětí, z nichž některé byly nevlastní. Zemřel v pondělí kvůli srdečním obtížím, až do své smrti se ale těšil relativně dobrému zdraví.

Nešťastná záměna rakví se ovšem neobešla bez následků. Dvě z Robertsových šestapadesáti vnoučat zkolabovala a musela být převezena do nemocnice.

Vnuk, který trpí záchvaty, v nemocnici stále zůstává, astmatická vnučka už ale byla propuštěna.

Rodina nyní plánuje nové poslední rozloučení a doufá, že tentokrát proběhne s patřičnou důstojností.

"Nechceme udělat další chybu," svěřila se vdova.

 

Právě se děje

Další zprávy