Mimořádná zpráva

Lovkyně terčem urážek. Lidem vadí, že ryby zabíjí harpunou

jaz
30. 6. 2015 13:10
Přestože mladou ženu obdivují tisíce fanoušků na sociálních sítích a televize o ní točí dokument, musí čelit i negativním reakcím a sexistickým urážkám.

World Record Atlantic Jack! Ils time for a second one soon!! 😋😎 #worldrecord #timetogetanewone #jack #girlspearfishing #bbqtime

Fotka zveřejněná uživatelem Valentine Thomas (@valentinethomas),

Londýn - Valentine Thomas pochází z Montrealu a před pár lety se na dovolené v Egyptě naučila potápět. Vyzkoušela si i rybolov harpunou. Rybařit ji učil otec už jako malou, tento sport, ve kterém dominují převážně muži, ji okamžitě nadchnul a stal se náplní každé její volné chvíle.

Fanoušci na Instagramu, který plní fotkami ze svých potápěčských výprav, osmadvacetiletou ženu hojně obdivují, ale najdou se i tací, kteří Valentinu nešetří.

Cleaning #wahoo #sodwana # southafrica #theosfish #72yearsold #veteran @roballenspearfishing #newcamo #wetsuit

Fotka zveřejněná uživatelem Valentine Thomas (@valentinethomas),

"Lidé se zlobí a rozčilují, protože nejsou zvyklí vidět, odkud se bere jejich jídlo. Jsou slepí k tomu, co jedí, a nevidí realitu. Když vy si koupíte rybu ze supermarketu, tak proč jsem já ten padouch? Lidé jsou prostě na krev hákliví,“ řekla Daily Mail Valentine, která se v roce 2010 přestěhovala se svým přítelem do Velké Británie. V Londýně totiž pracuje jako úřednice.

#uk #freezingwater #tropicalsoon

Fotka zveřejněná uživatelem Valentine Thomas (@valentinethomas),

Lov harpunou sice vypadá při pohledu na sympatickou Kanaďanku jako nenáročný sport, opak je ale pravdou. Jak Valentine sama přiznala, párkrát se už dostala i do životu nebezpečných situací.

Během potápění asi osm kilometrů od břehu je s přítelem zastihly vysoké vlny, které je od sebe oddělily. Nakonec se jí podařilo najít lano, díky kterému se k sobě zase dostali. Kolem nich byla krev z ulovených ryb a oba měli strach z útoku žraloků.

When the girl goes to get dinner #amberjacks #groupers #spearfishing #sustainableeating

Fotka zveřejněná uživatelem Valentine Thomas (@valentinethomas),

Kritiku si vysloužila i za způsob zabíjení, který je podle řady komentujících vysloveně nehumánní a měla by používat sítě místo harpuny. Valentine ale oponuje tím, že ryby střílí přímo do hlavy, takže jsou okamžitě mrtvé. Řada negativních reakcí pochází podle mladé rybářky od samotných stoupenců tohoto netradičního sportu, mladou dívku totiž berou jako konkurenci a častují ji sexistickými urážkami.

Is my gun big or am I short? ☺️😋🎣🐟

Fotka zveřejněná uživatelem Valentine Thomas (@valentinethomas),

Lovení harpunou ale není pro mladou ženu jen kratochvílí, hodlá se v něm neustále zdokonalovat. V roce 2013 navíc prolomila světový rekord, když ulovila největšího kranase dvouskvrnného. Zájem o ni mají i televizní stanice. Vznikly o ní dva dokumentární snímky, snem Valentine je mít vlastní televizní show.

Feeding the family #parrot #sustainableeating #eatwhatyoukill #girlscanspearfishtoo #bringingthebacon

Fotka zveřejněná uživatelem Valentine Thomas (@valentinethomas),

"Mým snem by bylo mít televizní show, abych mohla lovit na plný úvazek a ráda bych se zapojila do ochrany oceánu. Je stále těžší a těžší vracet se do kanceláře a v pondělí zasednout k počítači,“ dodala Valentine. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 1 hodinou

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy