Lovkyně terčem urážek. Lidem vadí, že ryby zabíjí harpunou

jaz
30. 6. 2015 13:10
Přestože mladou ženu obdivují tisíce fanoušků na sociálních sítích a televize o ní točí dokument, musí čelit i negativním reakcím a sexistickým urážkám.

World Record Atlantic Jack! Ils time for a second one soon!! 😋😎 #worldrecord #timetogetanewone #jack #girlspearfishing #bbqtime

Fotka zveřejněná uživatelem Valentine Thomas (@valentinethomas),

Londýn - Valentine Thomas pochází z Montrealu a před pár lety se na dovolené v Egyptě naučila potápět. Vyzkoušela si i rybolov harpunou. Rybařit ji učil otec už jako malou, tento sport, ve kterém dominují převážně muži, ji okamžitě nadchnul a stal se náplní každé její volné chvíle.

Fanoušci na Instagramu, který plní fotkami ze svých potápěčských výprav, osmadvacetiletou ženu hojně obdivují, ale najdou se i tací, kteří Valentinu nešetří.

Cleaning #wahoo #sodwana # southafrica #theosfish #72yearsold #veteran @roballenspearfishing #newcamo #wetsuit

Fotka zveřejněná uživatelem Valentine Thomas (@valentinethomas),

"Lidé se zlobí a rozčilují, protože nejsou zvyklí vidět, odkud se bere jejich jídlo. Jsou slepí k tomu, co jedí, a nevidí realitu. Když vy si koupíte rybu ze supermarketu, tak proč jsem já ten padouch? Lidé jsou prostě na krev hákliví,“ řekla Daily Mail Valentine, která se v roce 2010 přestěhovala se svým přítelem do Velké Británie. V Londýně totiž pracuje jako úřednice.

#uk #freezingwater #tropicalsoon

Fotka zveřejněná uživatelem Valentine Thomas (@valentinethomas),

Lov harpunou sice vypadá při pohledu na sympatickou Kanaďanku jako nenáročný sport, opak je ale pravdou. Jak Valentine sama přiznala, párkrát se už dostala i do životu nebezpečných situací.

Během potápění asi osm kilometrů od břehu je s přítelem zastihly vysoké vlny, které je od sebe oddělily. Nakonec se jí podařilo najít lano, díky kterému se k sobě zase dostali. Kolem nich byla krev z ulovených ryb a oba měli strach z útoku žraloků.

When the girl goes to get dinner #amberjacks #groupers #spearfishing #sustainableeating

Fotka zveřejněná uživatelem Valentine Thomas (@valentinethomas),

Kritiku si vysloužila i za způsob zabíjení, který je podle řady komentujících vysloveně nehumánní a měla by používat sítě místo harpuny. Valentine ale oponuje tím, že ryby střílí přímo do hlavy, takže jsou okamžitě mrtvé. Řada negativních reakcí pochází podle mladé rybářky od samotných stoupenců tohoto netradičního sportu, mladou dívku totiž berou jako konkurenci a častují ji sexistickými urážkami.

Is my gun big or am I short? ☺️😋🎣🐟

Fotka zveřejněná uživatelem Valentine Thomas (@valentinethomas),

Lovení harpunou ale není pro mladou ženu jen kratochvílí, hodlá se v něm neustále zdokonalovat. V roce 2013 navíc prolomila světový rekord, když ulovila největšího kranase dvouskvrnného. Zájem o ni mají i televizní stanice. Vznikly o ní dva dokumentární snímky, snem Valentine je mít vlastní televizní show.

Feeding the family #parrot #sustainableeating #eatwhatyoukill #girlscanspearfishtoo #bringingthebacon

Fotka zveřejněná uživatelem Valentine Thomas (@valentinethomas),

"Mým snem by bylo mít televizní show, abych mohla lovit na plný úvazek a ráda bych se zapojila do ochrany oceánu. Je stále těžší a těžší vracet se do kanceláře a v pondělí zasednout k počítači,“ dodala Valentine. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy