Podnikaví ateisté lákají z křesťanů peníze

Kristina Winklerová
2. 9. 2009 7:20
Washington - Křesťané věřící ve "vytržení církve", při kterém Kristus odvede své věrné následovníky do nebe, se až dosud museli obávat, co se v takovém případě stane s jejich milovanými domácími mazlíčky.
Foto: Reuters

Přesvědčení ateisté však přišli s poněkud poťouchlým řešením a založili organizaci, která se věřícím o zvířata zanechaná na Zemi postará. Samozřejmě za drobný poplatek.

Americká společnost s názvem Eternal Earth-Bound Pets je slovy svých členů tvořena ze samých hříšníků a rouhačů, kteří garantují, že při vytržení rozhodně nebudou mezi vyvolenými.

Obchodní záměr společnosti je podle deníku Daily Telegraph poněkud neuctivou snahou, jak vydělat na přesvědčení, které je mezi americkými křesťany velmi rozšířené.

Podle této představy Bůh náhle vytrhne všechny věřící do nebe, zatímco nevěřící zůstanou na Zemi a budou muset vytrpět sedmiletou nadvládu Antikrista. Průzkumy uvádějí, že tuto víru sdílí až 55 procent Američanů.

Smlouva jen na deset let

"Odevzdali jste svůj život Ježíši. Víte, že jste spaseni. Ale až nastane vytržení, co se stane s vašimi zvířecími miláčky, které budete muset opustit? Eternal Earth-Bound Pets vás této starosti zbaví," inzeruje společnost své služby na internetových stránkách.

Za pouhých 110 dolarů si tak věřící mohou zajistit, že se skupina ateistů postará o jejich mazlíčka až do konce jeho dnů. Za každé další zvíře v domácnosti je příplatek 15 dolarů.

Nabídka, která je limitovaná pouze na psy, kočky, ptáky, králíky a malé savce, ale platí pouze v případě, že vytržení nastane v následujících deseti letech.

Podmínky smlouvy totiž varují, že pokud vytržení nastane později, anebo pokud klient mezitím přijde o svou víru, nemá žádnou šanci na vrácení peněz.

Přestože nabídka zní poněkud přitažená za vlasy a navíc zavání provokatérstvím, zástupci společnosti tvrdí, že si v žádném případě nedělají legraci. Zároveň ale dodávají, že sami ve vytržení nevěří.

Morálka ano, víra ne

Své zákazníky společnost ujišťuje, že jejich miláčkové si budou užívat skutečně kvalitních životních podmínek: "Všechna zvířata budou žít v milujících domácnostech, v žádných útulcích."

Všichni lidé, kteří zvířata dostanou na starost, jsou sice podle společnosti špatnými křesťany, přesto ale mají kladný vztah k morálce a čistý trestní rejstřík.

Společnost má zatím síť kontaktů ve dvaceti amerických státech. Podobné nabídky ale nejsou žádnou novinkou.

Již před rokem byla spuštěna stránka Youvebeenleftbehind.com, která má za úkol umožnit křesťanům posílat po vytržení zprávy svým příbuzným, kteří neměli tolik štěstí. Služba je samozřejmě zpoplatněna.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy