Podnikaví ateisté lákají z křesťanů peníze

Kristina Winklerová
2. 9. 2009 7:20
Washington - Křesťané věřící ve "vytržení církve", při kterém Kristus odvede své věrné následovníky do nebe, se až dosud museli obávat, co se v takovém případě stane s jejich milovanými domácími mazlíčky.
Foto: Reuters

Přesvědčení ateisté však přišli s poněkud poťouchlým řešením a založili organizaci, která se věřícím o zvířata zanechaná na Zemi postará. Samozřejmě za drobný poplatek.

Americká společnost s názvem Eternal Earth-Bound Pets je slovy svých členů tvořena ze samých hříšníků a rouhačů, kteří garantují, že při vytržení rozhodně nebudou mezi vyvolenými.

Obchodní záměr společnosti je podle deníku Daily Telegraph poněkud neuctivou snahou, jak vydělat na přesvědčení, které je mezi americkými křesťany velmi rozšířené.

Podle této představy Bůh náhle vytrhne všechny věřící do nebe, zatímco nevěřící zůstanou na Zemi a budou muset vytrpět sedmiletou nadvládu Antikrista. Průzkumy uvádějí, že tuto víru sdílí až 55 procent Američanů.

Smlouva jen na deset let

"Odevzdali jste svůj život Ježíši. Víte, že jste spaseni. Ale až nastane vytržení, co se stane s vašimi zvířecími miláčky, které budete muset opustit? Eternal Earth-Bound Pets vás této starosti zbaví," inzeruje společnost své služby na internetových stránkách.

Za pouhých 110 dolarů si tak věřící mohou zajistit, že se skupina ateistů postará o jejich mazlíčka až do konce jeho dnů. Za každé další zvíře v domácnosti je příplatek 15 dolarů.

Nabídka, která je limitovaná pouze na psy, kočky, ptáky, králíky a malé savce, ale platí pouze v případě, že vytržení nastane v následujících deseti letech.

Podmínky smlouvy totiž varují, že pokud vytržení nastane později, anebo pokud klient mezitím přijde o svou víru, nemá žádnou šanci na vrácení peněz.

Přestože nabídka zní poněkud přitažená za vlasy a navíc zavání provokatérstvím, zástupci společnosti tvrdí, že si v žádném případě nedělají legraci. Zároveň ale dodávají, že sami ve vytržení nevěří.

Morálka ano, víra ne

Své zákazníky společnost ujišťuje, že jejich miláčkové si budou užívat skutečně kvalitních životních podmínek: "Všechna zvířata budou žít v milujících domácnostech, v žádných útulcích."

Všichni lidé, kteří zvířata dostanou na starost, jsou sice podle společnosti špatnými křesťany, přesto ale mají kladný vztah k morálce a čistý trestní rejstřík.

Společnost má zatím síť kontaktů ve dvaceti amerických státech. Podobné nabídky ale nejsou žádnou novinkou.

Již před rokem byla spuštěna stránka Youvebeenleftbehind.com, která má za úkol umožnit křesťanům posílat po vytržení zprávy svým příbuzným, kteří neměli tolik štěstí. Služba je samozřejmě zpoplatněna.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy