Pod stan, letadlem i autem. Důležité je zvykat dítě na cestování odmalička, říká Ilona Bittnerová

Ilona Bittnerová se svou dcerou v Albánii.
S půlročním miminkem, československým vlčákem a fenkou v Albánii. "Úplně nejlepší kombinace je pes a nemluvně. To se člověk pokaždé dá s někým do řeči, protože buď potká milovníky psů, nebo dětí."
Na vyhlášené Coco Beach v Dar es Salaamu byla bílá holčička vyhledávanou atrakcí.
"Dítě nic moc nepotřebuje, je schopné chodit v jedněch věcech měsíc a bude spokojené," dodává.
"V Indonésii byla Helča doslova za modelku, pořád se s ní chtěl někdo vyfotit," popisuje cestovatelka.
Foto: Archiv Ilony Bittnerové
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
1. 4. 2018 15:13
Svou dceru Helenu začala ostřílená cestovatelka Ilona Bittnerová brát do zahraničí už v půl roce. Projezdila s ní Albánii, Tanzanii i kousek Indonésie. Přiznává, že komunikativní dítě jí častokrát pomáhá navazovat řeč i přátelské vztahy s místními obyvateli. "Když jsme byly na Zanzibaru, dala jsem se díky Helče do hovoru i s místními matkami na ulici, společně jsme se fotily a povídaly si. A v Indonésii byla dcera atrakce. Indonésané se pořád chtějí fotit a na bílé dítě se vrhají jako vosy na bonbon," vyprávěla Bittnerová Aktuálně.cz.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 20 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy