Plešivec: Krušnohorský adrenalin a krásná příroda

Ilona Víchová
31. 10. 2012 8:40
Netradiční dovolená, adrenalinové zážitky a překrásná příroda Krušných hor. Vítejte v areálu Plešivec
Foto: www.plesivec.eu

I podzim přináší krásné počasí, které přímo svádí vyrazit do přírody a užít si zbytky slunečních paprsků. Areál Plešivec je přímo ideálním místem pro rodiny s dětmi. Zázemí v Krušných horách zaručuje zábavu pro krásné dny i pro příchod brzké zimy. Odpočiňte si ve wellness hotelu nebo se odvážně vydejte po Mýtické stezce, která vede místy s názvem Ohnivec, Permoník nebo Čert.

Areál Plešivec, místo pro zábavu a odpočinek

Areál Plešivec nadchne náročné turisty i návštěvníky, kteří si chtějí odpočinout. Hned v základně areálu se nachází  horský hotel, který trůní na vrcholu Plešivce. V hotelu jsou k dispozici nejen apartmány, ale také pokoje ze kterých je výhled na Krušné hory a podkrušnohoří. V hotelu se nachází restaurace, kde se dobře nají i nejmenší strávníci a po náročném dni plném chození na vás bude čekat wellness centrum. Unavené tělo zregenerujete ve vířivce, sauně nebo v netradiční infra vířivce.

Foto: www.plesivec.eu

Hotel nabízí překrásnou rozhlednu, která se nachází v nejstarší části hotelu, vystavěné už v roce 1895. Návštěvníky čeká 16ti metrová vyhlídka, ze které uvidíte i nejvyšší horu Krušných hor, Klínovec se svými 1244 metry.

Odvaha a pevné nervy

V případě, že v areálu budete trávit delší čas, určitě využijte každou atrakci, kterou Plešivec nabízí. Stačí jen trochu sluníčka a můžete vyrazit na obří houpačku, bungee trampolínu nebo zažít volný pád z výšky 13 metrů. Adrenalinových atrakcí je u hotelu víc, než stihnete projít. Kromě lanového centra vysoko ve stromech pro dospělé, se u hotelu nachází i lanový park pro děti.

Milovníci přírody mohou spojit adrenalin s krásným výhledem a vyrazit na horskou koloběžku, kolo, buginu nebo čtyřkolku. Projedete se po mnohakilometrových trasách krušnohorské krajiny a v uzpůsobeném parku. Autem vás z hotelu dopraví na místo vyjížďky a pak už se spustíte na koloběžkách rovnou z kopce dolů.

Foto: www.plesivec.eu
 

Za každého počasí se můžete vyzkoušet si střelbu z luku. Uvidíte, zda zvládnete základní dovednost, která byla důležitá pro přežití. Stanete se lovcem dávných časů a vyzkoušíte, zda si ulovíte něco k snědku. Zaplatíte si instruktora a ten vás naučí střelbu na terč. Podobnou zábavu si užijete při střelbě ze vzduchovek.

Okolí areálu Plešivec

25 kilometrů od Plešivce se majestátně tyčí Horní hrad. Strážní hrad Hauenštejn pochází z 13. století a v průběhu 19. století byl obydlen rodem Buquoyů. Dnes se hrad obnovuje a slibuje netradičně strávený čas. Horní hrad ukrývá pět kulturních památek a soubor lidové architektury. K vidění je pětipalácový areál hradu, dřevěný strop, gotické sklepení nebo hradní galerie. Hrad nabízí netradiční prostory, které si můžete pronajmout k jakékoliv akci a příležitosti.

Foto: www.plesivec.eu

Turistika v okolí areálu Plešivec je bohatá. Nejlákavejší stezka nese tajemný název Mýtická. Stezka odráží bohatý duchovní život lidí, kteří měli velkou fantazii a obohacovali si ji o pohádkový svět. Krušnohorská stezka je plná příběhů posbíraných od starousedlíků a jiných milovníků starých příběhů. Čeká vás putování po cestě, kde narazíte na příběhy jako jsou Stromové ženy, Hejkal, Šrakakal, Marzebilla, Čert nebo Permoník.

Nový skiareál za 405 milionů

Areál Plešivec se neustále rozvíjí a obnovuje. Novinkou je výstavba skiareálu Plešivec, který bude stát více než 405 milionů korun. Lyžaři se na sjezdovce projedou už příští zimu. Lyže vyzkouší na více než 12 kilometrů dlouhých tratích ve všech stupních obtížnosti. Budoucnost na Plešivci slibuje dokonalé zimní vyžití. Součástí bude největší dětský lyžařský park v Krušných horách.

Všechny sjezdovky jsou situované na severozápad a jsou vybavené zasněžovacím systémem. Předbežný plán jízdného hovoří o jednodenním skipasu pro dospělého za 500 korun . Z Karlových Varů bude dolní stanice lanovky jen 17 kilometrů daleko. Skiareál Plešivec je příslibem ideální zimní dovolené pro rodiny s dětmi, kde si užijí nejen zkušení lyžaři, ale také začátečníci.

 

Právě se děje

Další zprávy