PlayStation 5 dorazil do Česka. Konzole nové generace je letos už vyprodaná

ČTK ČTK
20. 11. 2020 13:14
V Česku se ve čtvrtek začaly prodávat nové videoherní konzole PlayStation 5 od výrobce Sony. Byly předem vyprodané, další várky obchodníci očekávají v prosinci nebo později. I ty už jsou ale vyprodané, zájemci si tak nyní budou nejspíš muset počkat na začátek příštího roku.
PlayStation 5
PlayStation 5 | Foto: Sony

Doporučená cena od výrobce je 10 790 korun, s mechanikou pak 13 490 korun. Na nedostatku zboží se podle webu CzC.cz podepsala pandemie i nečekaný zájem ze strany zákazníků.

Například Datart na svých stránkách uvádí, že konzole PS5 nyní očekává nejpozději 12. dubna. Dvojka na trhu s elektronikou, společnost CzC.cz, v první vlně uspokojila zhruba 15 procent zákazníků, kteří si novinku předobjednali. "Nejbližší zásilka dorazí v prosinci, ale i ta je beznadějně vyprodaná. Skladem budou tyto konzole nejdříve v první třetině, spíše však první polovině roku," uvedl obchodní ředitel firmy Tomáš Pilský.

Alza už dříve uvedla, že jsou obě verze konzole vyprodané. "Obě verze PlayStation 5 jsou z předobjednávek na 19. listopadu vyprodané a další dodávku očekáváme až v únoru," sdělila mluvčí společnosti Daniela Chovancová.

Podle CzC.cz byla o něco lepší situace v případě zahájení prodeje konkurenční konzole Xbox Series X. Tu v minulém týdnu získaly tři čtvrtiny ze zákazníků, kteří měli předobjednávku. Alza podle svého webu nyní další tyto konzole očekává 10. prosince. Z her se pak podle CzC.cz prodává nejvíce pokračování Spider-Mana a Demon‘s Souls pro PS5 a nový díl Assassin‘s Creed Valhalla pro Xbox.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy