Pikous: Chybí tu nálada sametové revoluce. Havla znal svět a nemusel být fotbalista

Jakub Zuzánek Magazín Jakub Zuzánek, Magazín
26. 9. 2019 11:26
Narodil se po sametové revoluci, vyrostl ve svobodném Česku. Martin Pikous se už jako student podílel na organizaci Budějovického Majálesu, nyní je zastupitelem a mluvčím festivalu Korzo Národní. V anketě k výročí 17. listopadu 1989 odpovídá na to, co pro něj znamená sametová revoluce, svoboda i Václav Havel. "Byl osobnost, kterou zná celý svět, aniž by to byl dobrý fotbalista," vzpomíná.
30 let po revoluci: Martin Pikous | Video: Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

před 18 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy