Pikous: Chybí tu nálada sametové revoluce. Havla znal svět a nemusel být fotbalista

Jakub Zuzánek Magazín Jakub Zuzánek, Magazín
26. 9. 2019 11:26
Narodil se po sametové revoluci, vyrostl ve svobodném Česku. Martin Pikous se už jako student podílel na organizaci Budějovického Majálesu, nyní je zastupitelem a mluvčím festivalu Korzo Národní. V anketě k výročí 17. listopadu 1989 odpovídá na to, co pro něj znamená sametová revoluce, svoboda i Václav Havel. "Byl osobnost, kterou zná celý svět, aniž by to byl dobrý fotbalista," vzpomíná.
30 let po revoluci: Martin Pikous | Video: Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy