Perníkový táta jako dětská hračka? Američtí rodiče se bouří

pej
22. 10. 2014 13:17
Hračkářství podle rodičů podporuje obchodování s drogami a ničí rodinné hodnoty. Ve své petici žádají o stažení figurky Perníkového táty z obchodů.
Ilustrační foto ze seriálu Perníkový táta
Ilustrační foto ze seriálu Perníkový táta | Foto: Bonton

Myers (Florida) – Obchodní řetězec s hračkami Toys "R" Us se stal terčem kritiky ze strany amerických rodičů. Ti ho prostřednictvím online petice, kterou zorganizovala nespokojená matka Susan Schrivjer z Floridy, žádají o stažení figurky drogového dealera ze seriálu Perníkový táta (Breaking Bad).

Hračka hlavního hrdiny seriálu Perníkový táta (Breaking Bad)
Hračka hlavního hrdiny seriálu Perníkový táta (Breaking Bad) | Foto: Toys "R" Us

Postavička se prodává v sekci určené pro děti staších 15 let jako součást dohody se společností Sony Pictures Television, která vlastní práva populárního seriálu. Kromě makety zbraně je Walter White, hlavní hrdina seriálu, vybaven taškou s penězi a modrými krystaly, které mají připomínat pervitin.  

Proti distribuci hračky, která podle rodičů propaguje obchodování s drogami, protestují prostřednictvím Facebooku. Podle nich podobné figurky do obchodu, kde se prodávají například Disney princezny, nepatří.

Jsem naštvaný, tvrdí Walter White

Susan Schrivjer z Floridy zároveň zorganizovala online petici s názvem "Odstraňte figurky Perníkového táty z vašich regálů".

"Toys "R" Us je známá po celém světě díky opravdu široké nabídce hraček pro všechny věkové kategorie. Nicméně prodáváním figurky opatřené taškou s penězi a pytlem pervitinu je nebezpečným odklonem od rodinných hodnot," napsala dále organizátorka protestu na serveru change.org. Dosud se podařilo nasbírat přes devět tisíc podpisů.

Mluvčí společnosti Toys "R" Us reagoval na protesty vyjádřením pro televizní stanici ABC News. "Postava je opatřena obalem, na kterém je jasně konstatováno, že jde o hračku vhodnou pro mládež starší 15 let a také je umístěna v sekci pro dospělé," vysvětlil postoj hračkářství. Firma nakonec kvůli protestům hračky stáhla alespoň ze svého internetového obchodu.

Prostřednictvím Twitteru reagoval i Bryan Cranston, který ztvárnil hlavní postavu v seriálu, za kterou získal i cenu Emmy. "Floridská máma protestuje proti figurce Perníkového táty. Jsem tak naštvaný, že jsem na protest upálil svoji akční figurku floridské mámy."

První řada seriálu Perníkový táta se vysílala v lednu 2008, poslední díl pak na vloni v září. Hlavní postavu, středoškolského učitele  s rakovinou plic, který se snaží výrobou a prodejem drog zabezpečit rodinu, si zahrál Bryan Cranston.

___

Čtete rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Podpořte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlas nám můžete dát zde. Děkujeme!

 

Právě se děje

Další zprávy