reklama
 
 

Papež František se v televizi přiznal, že při modlení někdy usíná a nepovažuje to za problém

4. 11. 2017 9:10
"Svatá Terezie od Dítěte Ježíše to také dělala," uvedl na svou obhajobu. Papež pocházející z Argentiny je proslulý svými neortodoxními názory - zaujímá otevřený postoj k plánovanému mateřství a je vstřícný také k homosexuálům.

Osmdesátiletý papež František se v pořadu "Náš otec" vysílaném vatikánskou státní televizí Tv2000 přiznal, že při modlení někdy usíná. Zároveň dodal, že to nepovažuje za problém. Informaci o papežově přiznání zveřejnil britský deník The Telegraph.

"Svatá Terezie od Dítěte Ježíše to také dělala. Říkala, že Pán, Bůh, Otec mají rádi, když někdo usíná," uvedl také v televizi.

Argentinský papež na sebe v poslední době prozradil více slabostí. Nedávno řekl, že v 70. letech prošel psychiatrickou analýzou: "V určitém okamžiku jsem cítil potřebu nechat se analyzovat. Po dobu šesti měsíců jsem docházel do domu psychiatričky, abych si vyjasnil pár věcí."

Podle zdroje z Vatikánu se František vyrovnává s náročnou papežskou prací tak, že chodí brzy spát - již kolem deváté večer, ráno vstává v pět hodin a celé odpoledne si vychutnává siestu.

Papež z Argentiny je proslulý svými neortodoxními názory. Známý je svou podporou homosexuálů i otevřeným postojem k plánovanému mateřství. "Někdy mám pocit, že abychom byli dobrými katolíky, musíme být jak králíci. Ne. Potřebujeme zodpovědné otcovství," prohlásil například.

autor: Magazín | 4. 11. 2017 9:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama