Papež František se v televizi přiznal, že při modlení někdy usíná a nepovažuje to za problém

Magazín Magazín
4. 11. 2017 9:10
"Svatá Terezie od Dítěte Ježíše to také dělala," uvedl na svou obhajobu. Papež pocházející z Argentiny je proslulý svými neortodoxními názory - zaujímá otevřený postoj k plánovanému mateřství a je vstřícný také k homosexuálům.
Papež František.
Papež František. | Foto: Profimedia.cz

Osmdesátiletý papež František se v pořadu "Náš otec" vysílaném vatikánskou státní televizí Tv2000 přiznal, že při modlení někdy usíná. Zároveň dodal, že to nepovažuje za problém. Informaci o papežově přiznání zveřejnil britský deník The Telegraph.

"Svatá Terezie od Dítěte Ježíše to také dělala. Říkala, že Pán, Bůh, Otec mají rádi, když někdo usíná," uvedl také v televizi.

Argentinský papež na sebe v poslední době prozradil více slabostí. Nedávno řekl, že v 70. letech prošel psychiatrickou analýzou: "V určitém okamžiku jsem cítil potřebu nechat se analyzovat. Po dobu šesti měsíců jsem docházel do domu psychiatričky, abych si vyjasnil pár věcí."

Podle zdroje z Vatikánu se František vyrovnává s náročnou papežskou prací tak, že chodí brzy spát - již kolem deváté večer, ráno vstává v pět hodin a celé odpoledne si vychutnává siestu.

Papež z Argentiny je proslulý svými neortodoxními názory. Známý je svou podporou homosexuálů i otevřeným postojem k plánovanému mateřství. "Někdy mám pocit, že abychom byli dobrými katolíky, musíme být jak králíci. Ne. Potřebujeme zodpovědné otcovství," prohlásil například.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy