Papež František se v televizi přiznal, že při modlení někdy usíná a nepovažuje to za problém

Magazín Magazín
4. 11. 2017 9:10
"Svatá Terezie od Dítěte Ježíše to také dělala," uvedl na svou obhajobu. Papež pocházející z Argentiny je proslulý svými neortodoxními názory - zaujímá otevřený postoj k plánovanému mateřství a je vstřícný také k homosexuálům.
Papež František.
Papež František. | Foto: Profimedia.cz

Osmdesátiletý papež František se v pořadu "Náš otec" vysílaném vatikánskou státní televizí Tv2000 přiznal, že při modlení někdy usíná. Zároveň dodal, že to nepovažuje za problém. Informaci o papežově přiznání zveřejnil britský deník The Telegraph.

"Svatá Terezie od Dítěte Ježíše to také dělala. Říkala, že Pán, Bůh, Otec mají rádi, když někdo usíná," uvedl také v televizi.

Argentinský papež na sebe v poslední době prozradil více slabostí. Nedávno řekl, že v 70. letech prošel psychiatrickou analýzou: "V určitém okamžiku jsem cítil potřebu nechat se analyzovat. Po dobu šesti měsíců jsem docházel do domu psychiatričky, abych si vyjasnil pár věcí."

Podle zdroje z Vatikánu se František vyrovnává s náročnou papežskou prací tak, že chodí brzy spát - již kolem deváté večer, ráno vstává v pět hodin a celé odpoledne si vychutnává siestu.

Papež z Argentiny je proslulý svými neortodoxními názory. Známý je svou podporou homosexuálů i otevřeným postojem k plánovanému mateřství. "Někdy mám pocit, že abychom byli dobrými katolíky, musíme být jak králíci. Ne. Potřebujeme zodpovědné otcovství," prohlásil například.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy