Otec roku? Ostrou diskuzí s ředitelkou školy bránil své děti

pej
11. 5. 2015 14:00
Americký otec svou odpovědí na dopis ředitelky školy rozvířil na sociálních sítích diskusi o praktikách amerického vzdělávacího systému.
Mike Rossi
Mike Rossi | Foto: Facebook Mike Rossi

Abington - Mike Rossi z Pensylvánie vyvolal svou odpovědí na dopis ředitelky školy celospolečenskou diskusi o americkém vzdělávání. Dopis, který zveřejnil na Facebooku, sdílelo za pár dní jednatřicet tisíc lidí a stovky dalších ho okomentovaly, píše magazín The People.

Výměnu názorů mezi ředitelkou školy a Mikem Rossim odstartovala pětidenní  nepřítomnost jeho dětí ve škole kvůli rodinnému výletu do Bostonu. "Považoval jsem výlet za důležitý okamžik pro naši rodinu," vysvětlil Mike Rossi, proč chtěl, aby ho jeho blízcí doprovázeli na legendárním bostonském maratonu. Chtěl tak své děti v praxi naučit, co znamená dosažení cíle a jakou hodnotu má tvrdá práce a obětavost.

Dopis ředitelky školy
Dopis ředitelky školy | Foto: Facebook Mike Rossi

Praxe je lepší než teorie

Děti byly sice ze školy omluveny prostřednictvím mailu, ve kterém rodiče také upřímně sdělili důvod. Nicméně ředitelka školy jim v dopise sdělila, že jde o docházku neomluvenou a pohrozila jim dokonce tím, že další podobné případy by mohly být považovány za porušení zákona o povinné školní docházce.

"Oceňuji váš zájem o vzdělávání našich dětí. Nicméně mohu vám odpřísáhnout, že se toho během těch pěti dní naučily tolik, kolik za celý rok ve škole. Na vlastní oči totiž viděly, co znamená obětavost, vytrvalost, překonávání sebe samého nebo občanská hrdost," napsal v dopise.

Podle Mika jsou navíc zážitky mnohem přínosnější než teorie probíraná na hodinách. "Výlet pro ně byl životní lekcí. Na tyto okamžiky nikdy nezapomenou," vysvětlil, proč je pro něj praxe důležitější než dokola omílané učivo. 

Díky ohlasu, který dopis na sociálních sítích zaznamenal, se Mike Rossi mohl setkat se zaměstnanci školy a prodiskutovat názor na vzdělávání. Setkání považuje za produktivní s tím, že způsob, jakým bylo vyvoláno, nepovažuje za ideální. "Necítím se špatně kvůli tomu, že jsem svoji reakci zveřejnil, ale kvůli tomu, jak moc negativní ohlas vyvolala," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy