Top móda vyrobená z českého kanafasu. Návrhářka zaujala Nizozemce a okouzlila Japonce

Záběr z přehlídky Michaely Čapkové v Tokiu. Stejné modely z kanafasu představila i v Maastrichtu.
Oslavy stého výročí Československa lze pojmout různě. Česká návrhářka Michaela Čapková, studentka UMPRUM u Liběny Rochové, se rozhodla vytvořit sérii osmi modelů sestávající z patnácti oděvů z kanafasu.
Od 15. století se z této látky (původním vláknem bylo konopí - odtud název) šily peřiny, závěsy, utěrky, tradiční sukně „kanafasky“ a jiné součásti prostého lidového oděvu.
Použitý kanafas se odvolává na tvorbu Evy Jandíkové. Textilní výtvarnice vychází
z původních vzorů tkaniny. V oděvech Čapkové jsou nově aplikovány krystaly „chatony“ společnosti Preciosa, poukazující na dlouhou tradici českého sklářského a bižuterního průmyslu.
Čapková není na akci Fashionclash nováčkem. Díky Českému centru v Rotterdamu se přehlídky účastnila již loni.
Foto: Archiv Michaely Čapkové, zdroj Bunka Academy, Tokio
Magazín Magazín
17. 6. 2018 7:34
V nizozemském Maastrichtu probíhá od pátku až do neděle mezinárodní přehlídka módy, designu a umění s názvem Fashionclash. Českou republiku zde zastupuje designérka Michaela Čapková, studentka Ateliéru designu oděvu a obuvi na UMPRUM pod vedením Liběny Rochové, se svou kolekcí inspirovanou stým výročím vzniku Československa. Pro sérii osmi modelů zvolila tradiční český materiál kanafas. Z něj se od 15. století šily peřiny, závěsy, utěrky či tradiční sukně „kanafasky“. V oděvech jsou nově aplikovány také krystaly společnosti Preciosa, poukazující na dlouhou tradici českého sklářství. Čapková se na maastrichtském festivalu objevuje již podruhé. Loni zaujala plastovými pláštěnkami.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy