Žena se na seznamce chlubila mrtvým srncem, z nápadníka se vyklubal lovec pytláků

Magazín Magazín
16. 1. 2019 8:49
Američanka chtěla na internetové seznamce oslnit nápadníka, tak mu poslala fotku se srncem, kterého zabila. Netušila však, že se nelegálním lovem chlubí zrovna zaměstnanci vládní agentury, jenž se zabývá chytáním pytláků.
Oklahoma Game Wardens
Oklahoma Game Wardens | Foto: Facebook Oklahoma Game Wardens

Cannon Harrison pracuje dva roky jako lovec pytláků v americkém státě Oklahoma. Pátráním po nelegálních lovcích často stráví dlouhé měsíce, tentokrát mu však jeden z nich doslova spadl do klína. Ženu, která nelegálně zabila srnce, totiž dopadl pomocí seznamovací aplikace.

"Zpočátku jsem si myslel, že jde o žert. Napadlo mě, že si ze mě chce někdo vystřelit, protože ví, čím se přece živím. Zkrátka to vypadalo příliš jednoduše, než aby to mohla být pravda" uvedl čtyřiadvacetiletý Harrison pro deník The Washington Post, který na případ upozornil.

Po představení a menším flirtu se mu žena přes aplikaci pochlubila, že skolila srnce pomocí nezákonné metody, kdy použila ostré přímé světlo, čímž zvíře paralyzovala. Muži se chtěla pochlubit, tak mu poslala i fotografii s úlovkem.

"Náš profesní život často splývá s tím osobním, ať už jde o mobilní telefony, nebo sociální sítě. A tentokrát se nám podařilo pytláka dopadnout díky seznamovací aplikaci," uvedla na svém Facebooku agentura, pro kterou Cannon pracuje.

Harrison pytlačku později identifikoval na fotce, kterou měla na sociálních sítích. Žena dostala pokutu v přepočtu 53 tisíc korun, kterou zaplatila, a vyhnula se tak vězení. 

Video: Střílet šelmy je hnusné, ale planeta je na to nastavená

Bez lovu se neobejdeme, žijeme na pojídání se navzájem, pokud zvíře umře rychle, jsem spokojená, říká lovkyně Michaela Fialová. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 10 minutami

Miami je výhru od finále, nováček Herro útočil na rekord Johnsona

Basketbalisté Miami jsou pouhé jedno vítězství od finále NBA. Ve čtvrtém utkání zdolali Boston 112:109 a v sérii se ujali vedení 3:1. Hrdinou zápasu se stal dvacetiletý nováček Tyler Herro, který nastřílel 37 bodů včetně pěti trojek. V dresu Celtics se nejvýrazněji prosadil Jayson Tatum, jenž zaznamenal 28 bodů - všechny ve druhém poločase - a devět doskoků.

Zmiňovaných 37 bodů je nejvíc, kolik kdy nováček v konferenčním finále nasázel. Herro, který proměnil 14 z 21 střel a všechny čtyři trestné hody, se stal po Donovanu Mitchellovi z Utahu druhým hráčem, jenž ve svém prvním play off nasbíral alespoň 35 bodů a pět doskoků.

Po Earvinu "Magicu" Johnsonovi, jenž v šestém finálovém duelu v roce 1980 nastřádal 42 bodů, se Herro stal druhým nejlepším střelcem ve vyřazovacích bojích před 21. narozeninami. "Cítil jsem se dobře, ale pořád je před námi spousta práce. Jen vedeme 3:1," řekl Herro.

před 18 minutami

KLDR popravila jihokorejského úředníka, který byl služebně na moři

Severní Korea zastřelila jihokorejského úředníka, který začátkem tohoto týdne zmizel při plnění služebních povinností na moři. Ve čtvrtek o tom informovalo jihokorejské ministerstvo obrany, které Pchjongjang vyzvalo, aby se omluvil a tento incident vysvětlil.

Agentury uvedly, že úředník zmizel v pondělí z jihokorejské lodě, která kontrolovala možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong.

Proč vojáci izolovaného komunistického státu 47letého Jihokorejce zastřelili, není jasné, podle agentury Jonhap není vyloučené, že jednali v souladu s příkazy proti šíření koronaviru. V červenci vyvolal poplach v KLDR navrátilec z Jižné Koreje, kvůli kterému úřady uzavřely příhraniční město Kesong a tisícům lidí nařídily karanténu. Světová zdravotnická organizace později uvedla, že výsledky testu tohoto člověka byly neprůkazné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy