reklama
 
 

Od zážitkových stezek po zdolávání vrcholků

5. 4. 2018 14:40
Zillertal je jednou z nejpestřejších turistických destinací nabízející širokou paletu turistických zážitků od krátkých výletů jen tak na lehko po náročné horské výšlapy okořeněné horolezeckými výstupy. Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Komerční projekt - V oblasti Zillertalu je turistům k dispozici na 1400 kilometrů perfektně značených cest rozdělených do tří úrovní obtížnosti, vedoucích od slunečného Talbodenu až k nehostinným osamělým vrcholům nespočtu zdejších třítisícovek.

Léto v Rakousku

Léto v Rakousku

Ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung jsme pro vás připravili speciál, který Vás zve do letních Zillertalských Alp.

Další tipy na příjemně strávený čas v této oblasti naleznete zde >> 

Méně zdatní turisté či třeba rodiny s dětmi si přístup do fascinujícího světa hor usnadnit pomocí zillertalských alpských silnic a deseti letních lanovek. Možností vychutnat si zdejší úchvatní panoramata je zkrátka bezpočet, ať prostřednictvím jednodenní či vícedenních výletů.

Mezi nejkrásnější způsoby poznávání Zillertalu však patří především dálková turistika. Vícedenní putování s sebou přináší mnoho zážitků a sblížení s regionem, kterým kráčíte. Na výběr je zde celá řada dálkových turistických tras, na kterých budete procházet kvetoucími alpskými loukami, kolem vlnitých potůčků a zuřících vodopádů, mohutných skal, nebo zamíříte k osamělým horským vrcholkům. Každý podle své chutí a svých fyzických možností.

Občerstvení a pohostinství je zde možné nalézt v mnoha zdejších horských chatách nabízejících původní zillertalské pokrmy i vlastní originální speciality.

Okruh Petera Habelera

Doslova výzvou je například okruh pojmenovaný podle Petra Habelera, rakouského profesora a horolezce, který jako první vylezl na Mount Everest bez použití umělého kyslíku. Jedná se o šestidenní, téměř šedesátikilometrový trek vedoucí z Olpererhütte přes Pfitscherjochhaus, Landshuter Europahütte, Geraerhütte, Tuxerjochhaus, Friesenberghaus do Olpererhütte, zdatnější jedinci ho však zvládnou i za čtyři dny. Přestože byla trasa pojmenována po slavném horolezci, lze ji zvládnout bez horolezeckých dovedností, jen v pohorkách, případně s pomocí trekových hůlek. V létě je však s ohledem na místní podmínky dobré vzít si s sebou i opalovací krém a sluneční brýle.

Šest etap cesty je vyměřeno v rozmezí 2,5-16,5 km a zahrnují jak jednodušší úseky vedoucí přes louky, pastviny a lesní či štěrkové cesty, tak také obtížnější přechody suťových svahů, morén a ostrých skal. Celkové výškové stoupání dosahuje hranice 5000 m.

Tento trek vedoucí přes národní park Zillertalské Alpy patří k nejkrásnějším ve východních Alpách s nádhernými výhledy na zdejší krajinu. Při troše štěstí zde zahlédnete například kozoroha horského.

Berlínská stezka

Jako vícedenní (až na sedm dnů) je koncipovaná také Berlínská stezka, určená náročnějším turistům. Začíná v Mayrhofenu a vede přes sedm horskými chat od Gams Hut po Karl-von-Edel Hut v srdci Zillertalských Alp. Cestou lze zažít vzrušující zážitky z přírodní krajiny plné ledovců, jezer a hřebenů Alp. Ani zde nebudete potřebovat žádné horolezecké vybavení, veškerá výstroj pro obtížné části trasy jsou zde totiž zajištěny. Je však potřeba myslet na možnosti náhlých změn počasí, které mohou v létě přinést i sníh.

Alpine Crossing

Pokud dáváte přednost většímu množství zážitků dosažitelných s poněkud menší námahou, pak můžeme doporučit například sedmidenní turistickou trasu Alpine Crossing vedoucí od idylického jezera Tegernsee na úpatí bavorských Alp přes jezero Achensee, známé také jako Alžírský fjord a slavný Zillertal až po Sterzing, nejsevernější vesnici Itálie.

Trasa je vedena velkolepou a rozmanitou krajinou po lehkých až středně těžkých stezkách s možností přenocovat v penzionech a hotelích všech kategorií podél celé trasy. Putování si lze navíc zpříjemnit řadou zdejších akcí tradiční bavorské kultury, tyrolskou pohostinností i třeba vínem pocházejícím z Jižního Tyrolska. Jednotlivé etapy jsou přístupné také díky místní dopravní síti zahrnující autobusy, vlaky, lanovky, a dokonce i lodě.

Trasu lze absolvovat také v rámci organizovaných toulek s průvodcem, a dokonce je možné si objednat i přepravu zavazadel, díky které můžete na výpravy vyrážet bez zbytečné zátěže.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

autor: red | 5. 4. 2018 14:40

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama