Rodiče uspořádali Vánoce pro umírajícího syna. Do oslav se zapojilo celé město

Magazín Magazín
26. 9. 2018 12:09
Rodiče dvouletého Brodyho Allena se na jaře dozvěděli, že jejich syn trpí agresivní rakovinou mozku. Léčba nezabrala a chlapci zbývají dva měsíce života. Rodina a sousedé mu proto připravili předčasné a zároveň jeho poslední Vánoce. Nechyběly dárky, vánoční přání ani průvod se Santa Clausem.
Dvouletý Brody Allen se svou sestrou a sousedy.
Dvouletý Brody Allen se svou sestrou a sousedy. | Foto: Profimedia.cz

Do Vánoc sice zbývají necelé tři měsíce, přesto se je obyvatelé amerického města Colerain Township rozhodli oslavit s předstihem. Chtěli tak udělat radost dvouletému umírajícímu chlapci, kterému zbývají dva měsíce života.

Rodiče Brodyho Allena se na jaře dozvěděli, že příčinou neustálých závratí jejich syna není zánět ucha, ale čtyři agresivní nádory mozku. Chlapci se nádor vytvořil zřejmě hned po narození, chemoterapie mu nepomohla a na ozařování je příliš malý.

"Je to velmi agresivní nádor mozku, který má od narození. Neměli jsme o tom ani tušení. Byl s ním odjakživa," sdělil pro deník New York Times jeho otec Todd Allen.

Když se ukázalo, že léčba nezabírá a Brodymu zbývají podle lékařů dva měsíce života, rozhodla se mu rodina uspořádat předčasné Vánoce. "Jednoho dne se vzbudil a venku byl vánoční stromeček. Neví, že ve skutečnosti nejsou Vánoce, prostě si to užívá," řekla jeho jedenadvacetiletá sestra.

Dárky, sladkosti i Santa Claus

Kromě Allenovy rodiny svůj dům vyzdobilo také dalších šest sousedů. Přípravy ale nešly tak hladce. Rodina zjistila, že je velký problém sehnat v září vánoční dekorace, a proto poprosila o pomoc na Facebooku.

K jejich iniciativě se nakonec připojilo celé město. "Chtěl jsem od nich dekorace nakoupit, ale spousta z nich nám je darovala," vysvětlil Todd Allen.

Sousedé malému Brodymu přinášeli dárky a sladkosti. A přestože už má zavedenou výživovou trubičku, mohl si užívat alespoň olizování cukrátek a pití limonády. Rodina dostala i spoustu vánočních přání.

V neděli pak obyvatelé Colerain Townshipu uspořádali speciální vánoční průvod. Nechyběl v něm Santa Claus, koledníci i superhrdinové. Lidé, kteří se nepřevlékli do kostýmu, si oblékli trička a čepice s nápisem "Brodyho tým".

"Je to velmi těžké, protože to budou jeho poslední Vánoce, ale jsem ráda, že jeho oči září nadšením. Zvládli jsme ho udělat šťastným," řekla New York Times Brodyho matka.

Video: Vendula Pizingerová pro DVTV o Kapce naděje

V roce 2017 jsme vybrali okolo 20 mil. korun, příběhy dětí mají i šťastné konce. Nemocnicím chybí základní věci, třeba postýlky, říká Pizingerová | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy