Rodiče uspořádali Vánoce pro umírajícího syna. Do oslav se zapojilo celé město

Magazín Magazín
26. 9. 2018 12:09
Rodiče dvouletého Brodyho Allena se na jaře dozvěděli, že jejich syn trpí agresivní rakovinou mozku. Léčba nezabrala a chlapci zbývají dva měsíce života. Rodina a sousedé mu proto připravili předčasné a zároveň jeho poslední Vánoce. Nechyběly dárky, vánoční přání ani průvod se Santa Clausem.
Dvouletý Brody Allen se svou sestrou a sousedy.
Dvouletý Brody Allen se svou sestrou a sousedy. | Foto: Profimedia.cz

Do Vánoc sice zbývají necelé tři měsíce, přesto se je obyvatelé amerického města Colerain Township rozhodli oslavit s předstihem. Chtěli tak udělat radost dvouletému umírajícímu chlapci, kterému zbývají dva měsíce života.

Rodiče Brodyho Allena se na jaře dozvěděli, že příčinou neustálých závratí jejich syna není zánět ucha, ale čtyři agresivní nádory mozku. Chlapci se nádor vytvořil zřejmě hned po narození, chemoterapie mu nepomohla a na ozařování je příliš malý.

"Je to velmi agresivní nádor mozku, který má od narození. Neměli jsme o tom ani tušení. Byl s ním odjakživa," sdělil pro deník New York Times jeho otec Todd Allen.

Když se ukázalo, že léčba nezabírá a Brodymu zbývají podle lékařů dva měsíce života, rozhodla se mu rodina uspořádat předčasné Vánoce. "Jednoho dne se vzbudil a venku byl vánoční stromeček. Neví, že ve skutečnosti nejsou Vánoce, prostě si to užívá," řekla jeho jedenadvacetiletá sestra.

Dárky, sladkosti i Santa Claus

Kromě Allenovy rodiny svůj dům vyzdobilo také dalších šest sousedů. Přípravy ale nešly tak hladce. Rodina zjistila, že je velký problém sehnat v září vánoční dekorace, a proto poprosila o pomoc na Facebooku.

K jejich iniciativě se nakonec připojilo celé město. "Chtěl jsem od nich dekorace nakoupit, ale spousta z nich nám je darovala," vysvětlil Todd Allen.

Sousedé malému Brodymu přinášeli dárky a sladkosti. A přestože už má zavedenou výživovou trubičku, mohl si užívat alespoň olizování cukrátek a pití limonády. Rodina dostala i spoustu vánočních přání.

V neděli pak obyvatelé Colerain Townshipu uspořádali speciální vánoční průvod. Nechyběl v něm Santa Claus, koledníci i superhrdinové. Lidé, kteří se nepřevlékli do kostýmu, si oblékli trička a čepice s nápisem "Brodyho tým".

"Je to velmi těžké, protože to budou jeho poslední Vánoce, ale jsem ráda, že jeho oči září nadšením. Zvládli jsme ho udělat šťastným," řekla New York Times Brodyho matka.

Video: Vendula Pizingerová pro DVTV o Kapce naděje

V roce 2017 jsme vybrali okolo 20 mil. korun, příběhy dětí mají i šťastné konce. Nemocnicím chybí základní věci, třeba postýlky, říká Pizingerová | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 7 minutami

Policie v Londýně zakázala další protesty hnutí Extinction Rebellion

Londýnská policie zakázala další protesty členů ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) v britské metropoli. V prohlášení z pondělního večera podle BBC varovala, že kdo se demonstrací zúčastní od pondělních 22:00 SELČ, může být zatčen. Někteří aktivisté ale v úterý podle agentury Reuters v protestech pokračovali, jejich cílem se stalo sídlo ministerstva dopravy.

Jedna ze zakladatelek hnutí vyšplhala nad vchod do budovy na protest proti plánovanému projektu trati pro vysokorychlostní vlaky, který si podle kritiků vyžádá kácení lesů. Pak se snažila kladivem rozbít skleněnou výplň. Aktivistku nakonec sundal jeden z policistů.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Cizinci, kteří v Praze brutálně napadli číšníka, si odsedí pět let ve vězení

Bratři Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let za napadení číšníka. Podle vrchního soudu spáchali ublížení na zdraví, ne pokus o vraždu.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Pietní místo na Betramce popeláři uklidili, vzkazy a dárky si rodina ponechá

Svíce a květiny, které lidé v uplynulých dnech přinesli před dům zesnulého zpěváka Karla Gotta v pražské ulici Nad Bertramkou, byly v noci na pondělí uklizeny. Úklid veřejné komunikace měl původně začít v pondělí, na přání rodiny byl ale termín odložen. Gottova rodina večer informovala, že vzkazy a dárky z pietního místa před vilou si ponechá, další využití svící a květin zvažovala.

"Vzkazy a dárky si rodina ponechá jako památku, stejně jako svíce a část květin, a zvažuje několik možností, jak je ještě využít, aby nesly vzpomínku na odchod Karla Gotta," napsala v pondělí na oficiálních stránkách zpěváka jeho mluvčí Aneta Stolzová.

V pondělí bylo již uklizeno i pietní místo v Kinského zahradě, které magistrát zřídil po dohodě s rodinou a bylo otevřeno do nedělní půlnoci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy