Rodiče uspořádali Vánoce pro umírajícího syna. Do oslav se zapojilo celé město

Magazín Magazín
26. 9. 2018 12:09
Rodiče dvouletého Brodyho Allena se na jaře dozvěděli, že jejich syn trpí agresivní rakovinou mozku. Léčba nezabrala a chlapci zbývají dva měsíce života. Rodina a sousedé mu proto připravili předčasné a zároveň jeho poslední Vánoce. Nechyběly dárky, vánoční přání ani průvod se Santa Clausem.
Dvouletý Brody Allen se svou sestrou a sousedy.
Dvouletý Brody Allen se svou sestrou a sousedy. | Foto: Profimedia.cz

Do Vánoc sice zbývají necelé tři měsíce, přesto se je obyvatelé amerického města Colerain Township rozhodli oslavit s předstihem. Chtěli tak udělat radost dvouletému umírajícímu chlapci, kterému zbývají dva měsíce života.

Rodiče Brodyho Allena se na jaře dozvěděli, že příčinou neustálých závratí jejich syna není zánět ucha, ale čtyři agresivní nádory mozku. Chlapci se nádor vytvořil zřejmě hned po narození, chemoterapie mu nepomohla a na ozařování je příliš malý.

"Je to velmi agresivní nádor mozku, který má od narození. Neměli jsme o tom ani tušení. Byl s ním odjakživa," sdělil pro deník New York Times jeho otec Todd Allen.

Když se ukázalo, že léčba nezabírá a Brodymu zbývají podle lékařů dva měsíce života, rozhodla se mu rodina uspořádat předčasné Vánoce. "Jednoho dne se vzbudil a venku byl vánoční stromeček. Neví, že ve skutečnosti nejsou Vánoce, prostě si to užívá," řekla jeho jedenadvacetiletá sestra.

Dárky, sladkosti i Santa Claus

Kromě Allenovy rodiny svůj dům vyzdobilo také dalších šest sousedů. Přípravy ale nešly tak hladce. Rodina zjistila, že je velký problém sehnat v září vánoční dekorace, a proto poprosila o pomoc na Facebooku.

K jejich iniciativě se nakonec připojilo celé město. "Chtěl jsem od nich dekorace nakoupit, ale spousta z nich nám je darovala," vysvětlil Todd Allen.

Sousedé malému Brodymu přinášeli dárky a sladkosti. A přestože už má zavedenou výživovou trubičku, mohl si užívat alespoň olizování cukrátek a pití limonády. Rodina dostala i spoustu vánočních přání.

V neděli pak obyvatelé Colerain Townshipu uspořádali speciální vánoční průvod. Nechyběl v něm Santa Claus, koledníci i superhrdinové. Lidé, kteří se nepřevlékli do kostýmu, si oblékli trička a čepice s nápisem "Brodyho tým".

"Je to velmi těžké, protože to budou jeho poslední Vánoce, ale jsem ráda, že jeho oči září nadšením. Zvládli jsme ho udělat šťastným," řekla New York Times Brodyho matka.

Video: Vendula Pizingerová pro DVTV o Kapce naděje

V roce 2017 jsme vybrali okolo 20 mil. korun, příběhy dětí mají i šťastné konce. Nemocnicím chybí základní věci, třeba postýlky, říká Pizingerová | Video: Daniela Drtinová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy