Kolo, túry i lyže. Zillertal patří mezi nejlepší místa v Evropě na rodinnou dovolenou

Z Mayrhofenu se kabinovou lanovkou dostanete po úbočí hory Penkenjoch (2095 m n. m., na fotce) k několika turistickým trasám.
V Zillertalu čeká na výletníky celkem 1400 kilometrů značených turistických tras, 1200 kilometrů cyklotras a kolem 150 horských chat. Kromě výletů na horských kolech mohou rodiny v okolí obce Zell am Ziller vyrazit na dětské horolezecké cesty, 1450 metrů dlouhou sáňkařskou dráhu či na létající zařízení Arena Skyliner.
Zamíříte-li sem v létě a jste tu i ubytovaní, je dobré si pořídit jízdenku zvanou Zillertal Activcard, která platí od 30. května do 6. října. Dostanete se s ní na 10 lanovek v oblasti, vztahuje se také na vstupné do šesti venkovních bazénů a na veřejnou dopravu po údolí.
Třídenní jízdenka Zillertal Activcard pro dospělého stojí 61,50 eura, šestidenní 87,50 eura. K dispozici jsou i devítidenní a dvanáctidenní.
V informačních centrech dostanete kvalitní mapu a jejich zaměstnanci často organizují výpravy s průvodcem. Vhodné terény zde najdou příležitostní turisté i zkušení alpinisté, kteří na vícedenních přechodech hor mohou využít dobře fungující síť horských chat.
Foto: Zillertal Tourismus / Andre Schönherr
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
21. 8. 2019 13:50
Tyrolské údolí Zillertal, které svírají mohutné stěny Zillertalských Alp, znají mnozí čeští lyžaři: na ledovci Hintertux se jako na jediném místě v Rakousku dá lyžovat celý rok. Ovšem i léto tady stojí za to. Britský deník Guardian zařadil rekreační oblast východně od Innsbrucku mezi 10 nejlepších míst v Evropě na dobrodružnou rodinnou dovolenou.
 

Právě se děje

Další zprávy