Kolo, túry i lyže. Zillertal patří mezi nejlepší místa v Evropě na rodinnou dovolenou

Z Mayrhofenu se kabinovou lanovkou dostanete po úbočí hory Penkenjoch (2095 m n. m., na fotce) k několika turistickým trasám.
V Zillertalu čeká na výletníky celkem 1400 kilometrů značených turistických tras, 1200 kilometrů cyklotras a kolem 150 horských chat. Kromě výletů na horských kolech mohou rodiny v okolí obce Zell am Ziller vyrazit na dětské horolezecké cesty, 1450 metrů dlouhou sáňkařskou dráhu či na létající zařízení Arena Skyliner.
Zamíříte-li sem v létě a jste tu i ubytovaní, je dobré si pořídit jízdenku zvanou Zillertal Activcard, která platí od 30. května do 6. října. Dostanete se s ní na 10 lanovek v oblasti, vztahuje se také na vstupné do šesti venkovních bazénů a na veřejnou dopravu po údolí.
Třídenní jízdenka Zillertal Activcard pro dospělého stojí 61,50 eura, šestidenní 87,50 eura. K dispozici jsou i devítidenní a dvanáctidenní.
V informačních centrech dostanete kvalitní mapu a jejich zaměstnanci často organizují výpravy s průvodcem. Vhodné terény zde najdou příležitostní turisté i zkušení alpinisté, kteří na vícedenních přechodech hor mohou využít dobře fungující síť horských chat.
Foto: Zillertal Tourismus / Andre Schönherr
Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce Článek připraven ve spolupráci
21. 8. 2019 13:50
Tyrolské údolí Zillertal, které svírají mohutné stěny Zillertalských Alp, znají mnozí čeští lyžaři: na ledovci Hintertux se jako na jediném místě v Rakousku dá lyžovat celý rok. Ovšem i léto tady stojí za to. Britský deník Guardian zařadil rekreační oblast východně od Innsbrucku mezi 10 nejlepších míst v Evropě na dobrodružnou rodinnou dovolenou.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 48 minutami

Na jihu Francie se zřítil visutý most, do řeky spadlo několik aut. Nejméně jeden člověk zemřel

Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si v pondělí ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko jihofrancouzského města Toulouse. Několik dalších lidí se stále pohřešuje, informovala s odvoláním na zástupce místních úřadů agentura AFP. Do řeky Tarn se zřítilo osobní auto, nákladní vůz a možná ještě dodávka. Příčina neštěstí zatím není známa.

Visutý silniční most, který se zřítil, spojoval obce Mirepoix-sur-Tarn a Bessiéres, které leží zhruba 25 kilometrů severně od Toulouse. Byl dlouhý 155 metrů a široký 6,5 metru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy