FOTO Žena cestuje v čase. Setkává se tak se svým dětským já

Fotografka Chino Otsuka
Chino Otsuka
Chino Otsuka
Chino Otsuka
Chino Otsuka
Foto: Chino Otsuka / chino.co.uk
jaz
15. 1. 2014 5:00
Japonská fotografka Chino Otsuka našla originální způsob, jak se vypořádat se vzpomínkami z minulosti a najít tak vlastní identitu.

Chino Otsuka se ve svém projektu s názvem Imagine Finding Me vrátila v čase do svého dětství. Vytvořila několik zdařilých fotomontáží, ve kterých do původních snímků z dětství přidala svou současnou fotografii. Setkává se tak sama se sebou například na pláži, v parku či ve vlaku.

Do projektu vybírala zcela záměrně snímky z rodinných dovolených a výletů. Ve svých deseti letech se totiž s rodinou přestěhovala z Japonska do Anglie a stále cítí rozpor v tom, kam vlastně patří.

"Věci nejsou zcela minulostí nebo současností nebo něco mezi tím. To se odráželo v mojí výchově, nejsem tady ani tam, nejsem pravá Japonka nebo Angličanka," řekla fotografka.

Chino se svou prací uspěla na mezinárodní soutěži AIMIA AGO Photography Prize, kde se dostala do užšího výběru.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy