Bez stánků a odéru 90. let. Pražská tržnice nebude jen Alza, ožije kulturou i jídlem

Bez stánků a odéru 90. let. Pražská tržnice nebude jen Alza, ožije kulturou i jídlem
Minulý rok Praha převzala nad tržnicí správu a dala výpověď všem trhovcům, kteří v areálu měli stánky na černo. Při velkém stěhování šlo u prodejců sehnat kdejaké zboží, mnohdy za bezkonkurenční cenu.
Mezi halou číslo 13 a 17 bude stálá foodtrucková zóna pro všechny milovníky gastronomie.
Areál potřebuje velké investice. Prioritou jsou teď nové rozvodové sítě (haly se nedají vytopit) a bývalá jateční burza, která už je několik let v havarijním stavu.
Pražská nebo také Holešovická tržnice stojí mezi ulicemi Argentinská, Jateční, Komunardů a Bubenským nábřežím. Má deset hektarů a bývaly doby, kdy měla i nejlevnější zboží v Praze.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
24. 2. 2020 6:01
Od minulého roku je Pražská tržnice bez stánků s levným zbožím. Areál chce město opravit a najít pro něj vhodný program. Než se tak stane, bude v Holešovicích působit řada kulturních spolků a prodejci jídla. "Přáli bychom si, aby se lidé naučili do tržnice chodit celoročně. Budou tu food trucky, hudební a divadelní akce," říká kurátor tržnice Michal Tošovský. Podívejte se, co a jak se letos změní.

Pražská nebo také Holešovická tržnice stojí mezi ulicemi Argentinská, Jateční, Komunardů a Bubenským nábřežím. Má deset hektarů a bývaly doby, kdy měla i nejlevnější zboží v Praze. Tržnice v Holešovicích letos oslaví 125 let své existence. Město si chce vyzkoušet, jestli areál může fungovat jako centrum kultury a gastronomie.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Čeští policisté zadrželi cizince podezřelého v Německu z trestného činu

Policisté poblíž Prahy zadrželi cizince, který je v Německu podezřelý z násilného trestného činu. Spáchal ho údajně ve středu, poté odjel autem do Česka. Muže poslal soud do vazby, do několika týdnů bude předán zpět do Německa. Podobný případ se odehrál počátkem května, kdy čeští policisté zadrželi na dálnici D1 cizince, který se podle německé policie pokusil v Německu o vraždu.

Cizinec podle mluvčího využil ke vstupu do Česka zmírnění dřívějších omezení kvůli koronaviru, od úterka jsou kontroly na hranicích s Německem i Rakouskem pouze namátkové. Německá policie vydala evropský zatýkací rozkaz, v Česku byl muž zadržen zhruba 12 hodin od spáchání skutku. "Samotné zadržení proběhlo velmi rychle a provedlo ho několik středočeských dopravních policistů nedaleko Prahy, pod záminkou běžné silniční kontroly," uvedl mluvčí policejního prezidia David Schön.

Zdroj: ČTK
Další zprávy