Bez stánků a odéru 90. let. Pražská tržnice nebude jen Alza, ožije kulturou i jídlem

Bez stánků a odéru 90. let. Pražská tržnice nebude jen Alza, ožije kulturou i jídlem
Minulý rok Praha převzala nad tržnicí správu a dala výpověď všem trhovcům, kteří v areálu měli stánky na černo. Při velkém stěhování šlo u prodejců sehnat kdejaké zboží, mnohdy za bezkonkurenční cenu.
Mezi halou číslo 13 a 17 bude stálá foodtrucková zóna pro všechny milovníky gastronomie.
Areál potřebuje velké investice. Prioritou jsou teď nové rozvodové sítě (haly se nedají vytopit) a bývalá jateční burza, která už je několik let v havarijním stavu.
Pražská nebo také Holešovická tržnice stojí mezi ulicemi Argentinská, Jateční, Komunardů a Bubenským nábřežím. Má deset hektarů a bývaly doby, kdy měla i nejlevnější zboží v Praze.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
24. 2. 2020 6:01
Od minulého roku je Pražská tržnice bez stánků s levným zbožím. Areál chce město opravit a najít pro něj vhodný program. Než se tak stane, bude v Holešovicích působit řada kulturních spolků a prodejci jídla. "Přáli bychom si, aby se lidé naučili do tržnice chodit celoročně. Budou tu food trucky, hudební a divadelní akce," říká kurátor tržnice Michal Tošovský. Podívejte se, co a jak se letos změní.

Pražská nebo také Holešovická tržnice stojí mezi ulicemi Argentinská, Jateční, Komunardů a Bubenským nábřežím. Má deset hektarů a bývaly doby, kdy měla i nejlevnější zboží v Praze. Tržnice v Holešovicích letos oslaví 125 let své existence. Město si chce vyzkoušet, jestli areál může fungovat jako centrum kultury a gastronomie.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Návrat Boeingu 737 MAX nabírá na tempu, létá jich už přes 100

Počet letadel Boeing 737 MAX zpět v provozu už přesáhl stovku. Informovala o tom v pátek agentura Bloomberg. Provoz těchto strojů byl před dvěma lety v celém světě zastaven po tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii, při kterých zemřelo celkem 346 lidí. Novou certifikaci letadlu dosud udělili mimo jiné regulátoři ve Spojených státech, Evropské unii, Británii, Brazílii, Kanadě, Austrálii či ve Spojených arabských emirátech.

Letadla 737 MAX uskutečnila do 3. března už 1300 letů, z toho 400 připadá na leteckou společnost American Airlines, vyplývá z dat analytické společnosti Cirium. Jako první do provozu stroj vrátily brazilské nízkorozpočtové aerolinky Gol. Jejich osm letadel bylo minulý týden nejvytíženějších, ve vzduchu strávily v průměru 11 hodin denně.

Letadla 737 MAX na začátku roku 2019 nejprve z provozu vyřadila Čína. Tyto stroje tam novou akreditaci zatím neobdržely.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Úřady rozšíří kvůli daňovým přiznáním provozní dobu podatelen

Finanční správa kvůli blížícímu se termínu pro přiznání daně z příjmu rozšíří od 22. března do 1. dubna provozní dobu podatelen, a to na každý den od osmi do 17 hodin. Nicméně správa doporučuje odevzdat daňové přiznání elektroniky. V tiskové zprávě o tom v pátek informovala finanční správa. Pracoviště v tzv. optimalizovaném režimu 2+2 budou uzavřena. Stejně tak správa letos nebude organizovat výjezdy pracovníků finančních úřadů do vybraných obcí.

Přiznání je třeba letos odevzdat do 1. dubna, v případě využití služeb daňového poradce do 1. července. Nově je pak od letoška i další lhůta, pro ty kteří podají přiznání elektronicky. Těm se termín prodlužuje o měsíc, tedy do 3. května.

Češi mohou daňové přiznání podat více způsoby. Přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů nebo do sběrných boxů, poštou nebo elektronicky. Nově je také možné letos podat přiznání přes on-line finanční úřad, který funguje od neděle.

Zdroj: ČTK
Další zprávy