Bez stánků a odéru 90. let. Pražská tržnice nebude jen Alza, ožije kulturou i jídlem

Bez stánků a odéru 90. let. Pražská tržnice nebude jen Alza, ožije kulturou i jídlem
Minulý rok Praha převzala nad tržnicí správu a dala výpověď všem trhovcům, kteří v areálu měli stánky na černo. Při velkém stěhování šlo u prodejců sehnat kdejaké zboží, mnohdy za bezkonkurenční cenu.
Mezi halou číslo 13 a 17 bude stálá foodtrucková zóna pro všechny milovníky gastronomie.
Areál potřebuje velké investice. Prioritou jsou teď nové rozvodové sítě (haly se nedají vytopit) a bývalá jateční burza, která už je několik let v havarijním stavu.
Pražská nebo také Holešovická tržnice stojí mezi ulicemi Argentinská, Jateční, Komunardů a Bubenským nábřežím. Má deset hektarů a bývaly doby, kdy měla i nejlevnější zboží v Praze.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
24. 2. 2020 6:01
Od minulého roku je Pražská tržnice bez stánků s levným zbožím. Areál chce město opravit a najít pro něj vhodný program. Než se tak stane, bude v Holešovicích působit řada kulturních spolků a prodejci jídla. "Přáli bychom si, aby se lidé naučili do tržnice chodit celoročně. Budou tu food trucky, hudební a divadelní akce," říká kurátor tržnice Michal Tošovský. Podívejte se, co a jak se letos změní.

Pražská nebo také Holešovická tržnice stojí mezi ulicemi Argentinská, Jateční, Komunardů a Bubenským nábřežím. Má deset hektarů a bývaly doby, kdy měla i nejlevnější zboží v Praze. Tržnice v Holešovicích letos oslaví 125 let své existence. Město si chce vyzkoušet, jestli areál může fungovat jako centrum kultury a gastronomie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy