Nezapomenutelné chvíle ze Soči. Příběhy, které vás dojmou

Nezapomenutelné chvíle ze Soči. Příběhy, které vás dojmou
Běžkař Antov Gafarov ošklivě spadl v semifinále sprintu a zcela si zničil lyži. Za každou cenu chtěl dojet do cíle, ale odloupnutá skluznice byla proti.
Na Rusa byl strastiplný pohled, zprvu se belhal s jednou funkční lyží a jednou hůlkou. Zželelo se ho kanadskému trenérovi Justinu Wadsworthovi, jenž za ním přispěchal s náhradní běžkou, aby alespoň symbolicky a mimo závod, leč důstojně mohl dojet do cíle. Dokonce mu pomohl cvaknout botu do vázání.
Anton Gafarov zdraví diváky a ti mu aplaudují. Oceňují tak jeho vůli symbolicky dojet závod, byť na lyži vypůjčené od kanadského trenéra. Pod videem na YouTube se rozpoutala velká diskuse, v níž přispěvatelé napříč národy a kontinenty oceňují toto gesto a vyzývají světové státníky, aby se z těchto dvou mužů poučili.
Ruský závodník potlačuje slzy po konci hořkého závodu. Do cíle, jak vidno, dojel na jedné své "Salomonce" a na jedné "Fischerce" zapůjčené na trati Kanaďanem Wadsworthem.
Foto: Reuters
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
23. 2. 2014 20:41
Olympijské hry nepřinášejí jen úžasné sportovní výkony, ale i velké emoce.

Soči - Olympijské hry nejsou jen o sportovních výkonech a vítězství. Jak tvrdil Pierre de Coubertin, důležitou věcí není vítězství, nýbrž samotný zápas a fakt, že se bojovalo dobře.  

Podívejte se na příběhy, které dokazují, že olympijská myšlenka stále žije.

 

 

Právě se děje

před 13 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy