Nezapomenutelné chvíle ze Soči. Příběhy, které vás dojmou

Foto: Reuters
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
23. 2. 2014 20:41
Olympijské hry nepřinášejí jen úžasné sportovní výkony, ale i velké emoce.

Soči - Olympijské hry nejsou jen o sportovních výkonech a vítězství. Jak tvrdil Pierre de Coubertin, důležitou věcí není vítězství, nýbrž samotný zápas a fakt, že se bojovalo dobře.  

Podívejte se na příběhy, které dokazují, že olympijská myšlenka stále žije.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sesuvy půdy v africkém Burundi zabily nejméně 38 lidí

Nejméně 38 lidí zemřelo v noci na dnešek při sesuvech půdy způsobených prudkými dešti v Burundi. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na místní policii, podle níž se zatím jedná o předběžnou bilanci. Pátrací práce na místě stále pokračují. Silné deště sužují celý region východní Afriky již přes dva měsíce a způsobily tam za tu dobu smrt již 265 lidí. Srážky přitom podle meteorologů nemají v blízké době ustat.

K poslednímu neštěstí došlo ve vesnici Mugina na severozápadě Burundi. Kvůli dešťům se utrhly části několika strání, na nichž stály obytné domy.

"Stalo se to v noci, když byli všichni doma. Půda ze sesuvů se hrnula po třech velice příkrých kopcích a cestou vše pohřbila," řekl AFP jeden ze svědků na místě. "Celé rodiny byly pohřbeny zaživa, stejně jako jejich domy, jejich dobytek a jejich pole, je to strašlivé," dodal. Na místo podle něj sice dorazila policie, jež spolu s dobrovolníky pátrá po přeživších. Nemají ale k dispozici žádnou techniku a sutiny prohledávají jen rukama. Zasažený region nedaleko hranic s Rwandou je velice těžko dostupný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy