Nezapomenutelné chvíle ze Soči. Příběhy, které vás dojmou

Nezapomenutelné chvíle ze Soči. Příběhy, které vás dojmou
Běžkař Antov Gafarov ošklivě spadl v semifinále sprintu a zcela si zničil lyži. Za každou cenu chtěl dojet do cíle, ale odloupnutá skluznice byla proti.
Na Rusa byl strastiplný pohled, zprvu se belhal s jednou funkční lyží a jednou hůlkou. Zželelo se ho kanadskému trenérovi Justinu Wadsworthovi, jenž za ním přispěchal s náhradní běžkou, aby alespoň symbolicky a mimo závod, leč důstojně mohl dojet do cíle. Dokonce mu pomohl cvaknout botu do vázání.
Anton Gafarov zdraví diváky a ti mu aplaudují. Oceňují tak jeho vůli symbolicky dojet závod, byť na lyži vypůjčené od kanadského trenéra. Pod videem na YouTube se rozpoutala velká diskuse, v níž přispěvatelé napříč národy a kontinenty oceňují toto gesto a vyzývají světové státníky, aby se z těchto dvou mužů poučili.
Ruský závodník potlačuje slzy po konci hořkého závodu. Do cíle, jak vidno, dojel na jedné své "Salomonce" a na jedné "Fischerce" zapůjčené na trati Kanaďanem Wadsworthem.
Foto: Reuters
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
23. 2. 2014 20:41
Olympijské hry nepřinášejí jen úžasné sportovní výkony, ale i velké emoce.

Soči - Olympijské hry nejsou jen o sportovních výkonech a vítězství. Jak tvrdil Pierre de Coubertin, důležitou věcí není vítězství, nýbrž samotný zápas a fakt, že se bojovalo dobře.  

Podívejte se na příběhy, které dokazují, že olympijská myšlenka stále žije.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy