Zámek Moritzburg, který proslavila česká Popelka berou lidé útokem

Zámek Moritzburg, který proslavila česká Popelka berou lidé útokem
Rozdávaly úsměvy na všechny strany a pózovaly na společných fotografiích.
Slavnou scénu na schodech připomíná střevíček a někdy také protagonistka slavné Popelky v modro-růžových šatech...
Kdo se chtěl cítit jako v pohádce, mohl se k zámku nechat dovézt drožkou s koňmi. Skupinový povoz byl v ceně parkování, které vycházelo na deset eur.
Kabáty a zimní čepice zůstaly doma, lidem postačilo tričko s krátkými rukávy nebo lehká mikina.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
11. 11. 2022 6:00
Vzpomínky na Tři oříšky pro Popelku lakají na německý zámek Moritzburg, kde se pohádka natáčela, davy lidí. Takhle to na památném místě vypadalo v řijnu 2022. Kolony zablokovaly příjezdovou cestu, na drožky s koňmi a autobusy se stály dlouhé fronty a houfy lidí se tvořily i před zámkem. Čekalo se na fotku zlatého střevíčku i pozornost pohádkových víl.

Moritzburg patří mezi největší ikony české pohádky Tři oříšky pro Popelku a Němci ho vnímají jako symbol Vánoc. Uvnitř zámku je muzejní expozice, která mapuje příběh, kostýmy i okolnosti filmu od režiséra Václava Vorlíčka. Česká pohádka má v Německu i vlastní fankluby.

Třebaže do adventu zbývají více než dva týdny, na zámek už vyrazily na přelomu října a listopadu loňského roku davy lidí. Kromě trhů s tradičními dobrotami tu mohly vidět pohádkové víly a filmovou Popelku v modro-růžových šatech. U zlatého střevíčku rozdávala úsměvy na všechny strany. Podívejte se.

 

Právě se děje

Další zprávy