V Česku se dá strávit krásná dovolená. Letí luxusní kempování i chatky v ceně letenky

V Česku se dá strávit krásná dovolená. Letí luxusní kempování i chatky v ceně letenky
Všechna doposud zmíněná místa vznikla v době pandemie koronaviru, a to se týká i Vodních domků Čejkovice. Na dvanácti hektarech bývalé lesní školky s několika rybníky je vybudovali manželé Karel a Michaela.
Mezi oblíbené typy ubytování patří také chalupy. Vejminek 1843 ve vesnici Dolní Chřibská patří k nejkrásnějším místům v Česku. Nachází se v Ústeckém kraji a je vstupní branou do Národního parku České Švýcarsko.
Salajna je vesnička nedaleko Chebu. Je jedním z mála míst, kde se dá najít tradiční lidová architektura, která byla typická pro nejzápadnější část Čech.
Nejdřív koronavirus, teď inflace a postupné zdražování vedou k tomu, že stále více Čechů volí dovolenou v tuzemsku. Mezi nejoblíbenější destinace patří dlouhodobě Krkonoše nebo Morava, v posledních dvou letech ale roste chuť i po méně turistických oblastech, jako je Broumovsko.
Foto: Vodní domky Čejkovice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
3. 6. 2022 19:56
Letní dovolenou v Česku plánuje podle průzkumu státní agentury CzechTourism 68 procent Čechů, což je o osm procent méně než loni. Hlavním důvodem změny je nedostatek financí nebo zájem vyjet raději do zahraničí. Ubytování si rezervují hlavně v horských oblastech. Pohodlí a autentický zážitek se dá ale prožít i v méně turistických oblastech, jako je Broumovsko.

Podle serveru Amazing Places, který vybírá kouzelná místa v Česku a na Slovensku, je nejžádanějším typem ubytování glamping. Luxusní kempování nabízí přenocování v přírodě, klid, ale i sprchu s toaletou. Žádané jsou na léto také pronájmy chalup u lesa nebo penziony.

Podívejte se na výběr těch nejhezčích míst.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy