Obrazem: Titulní stránky Vogue v čase. Tak se změnily za sto let

Podívejte se na výběr obálek britské Vogue.
Vogue se z Ameriky rozšířil jako první do Velké Británie. Obsah byl totožný s americkým, jazykově ale byl uzpůsobený britské angličtině. První šéfredaktorkou byla Elspeth Champcommunal, která postupně otevřela Vogue i jiným tématům než jen těm módním. (Obálka z prosince 1916.)
Na titulních stránkách se nejdříve objevovaly ilustrace, pak je nahradily fotografie. Zde kresba od art deco ilustrátora Georga Lepapeho. (říjen 1928)
Srpen 1938 a titulní stránka (tzv. cover) plný kožešinových doplňků.
Titulní stránka z června 1950. Jedna z těch, které se postupem času staly téměř ikonickými.
Foto: Vogue
Michaela Bartošová Michaela Bartošová
10. 2. 2016 19:12
Podívejte se, jakými změnami postupně prošly titulní stránky britského Vogue, od roku 1916 až dodnes.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy