TEST Mohli byste být skautem? Ověřte si své znalosti!

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
6. 3. 2014 18:00
Vyzkoušejte si test, který prověří, zda byste obstáli coby skaut.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Dny jsou delší a teplejší, skauti vycházejí z úkrytů kluboven a vydávají se na výpravy. Dokázali byste se zorientovat v přírodě a terénu, jako to vždycky uměli skauti?

Redakce Aktuálně.cz pro vás vytvořila test na základě klasické příručky Skautskou stezkou.

TEST Mohli byste být skautem? Vyzkoušejte se! >>>

Kromě tradičních znalostí nabízí současný skaut i modernější nástavbu. Tu si můžete vyzkoušet v některé z online skautských her.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy