TEST Jaký je to stát aneb Jak znáte světové vlajky?

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
13. 3. 2014 6:55
Vyzkoušejte si, jak dobře znáte světové vlajky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Někdo zná jen státní vlajku své země, pro jiné jsou vlajky světa a jejich zákonitosti lákavým počtením. Ke které skupině patříte vy?

Některé státní vlajky jsou si velmi podobné a liší se jen detaily, ať již jde o některé arabské či africké země, nebo o vlajky států vzniklých z bývalé Jugoslávie.

TEST Znáte světové vlajky? Vyzkoušejte se!>>>

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy