TEST Jak dobře znáte české a moravské hrady a zámky?

Magazín Magazín
21. 11. 2014 19:28
Putujete po hradech a zámcích České republiky? Poznáte je? Vyzkoušejte se v našem testu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Kvíz - Hrady a zámky jsou odkazem naší historie. Jsou svědectvím časů, živou pamětí i poslem minulosti. Jsou leckdy monumentální a mohou se chlubit jedinečnou architekturou. Každá tato památka má svůj jedinečný příběh.

Znáte tyto architektonické chlouby naší vlasti? Vyzkoušejte se v našem testu >>!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
Další zprávy