Obrazem: Formanské závody ukazují život tažných koní. Nejtěžší je zacouvat

Obrazem: Formanské závody ukazují život tažných koní. Nejtěžší je zacouvat
Nejtěžší bylo s povozem zacouvat do označeného koridoru.
Kategorie těžkého nákladu probíhá postupně na padesátimetrové dráze.
Na Ranči 13 blízko obce Nemšová vyrostla i westernová ulice, parkourová hala a stylový hotel s restauracemi.
Kovbojové byli na každém kroku.
Foto: Libor Fojtík
Libor Fojtík dap Libor Fojtík, dap
13. 2. 2023 14:28
Stovky diváků sledovaly o víkendu poblíž česko-slovenské hranice u Antonstálské doliny tradiční závody tažných koní. Pořadatelé z Ranče 13 u Nemšové akcí připomínají náročnou práci formanů a jejich koní. Podívejte se na fotoreportáž ze závodů, kterou zachytil fotograf Libor Fojtík z Hospodářských novin.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy