Tady se točil Doktor z hor. Seriál starý přes deset let do obce pořád táhne turisty

Tady se točil Doktor z hor. Seriál starý přes deset let do obce pořád táhne turisty
Nejpůsobivější je výhled na část už zmíněného pohoří. Část zvaná Wilder Kaiser vypadá jako obří vápencová věž s roklemi. Žijí tam vzácné druhy zvířat, a proto je chráněnou přírodní rezervací.
V národním parku Weissbach, která je nedaleko jezera Zell am See, stojí dřevěná chata Litzlalm. Patří farmářům, kteří se dělí o okolní pastviny. Seriáloví tvůrci ji proměnili v horskou boudu strýce Ludwiga.
Na obrázek bez turistů si ale lidé musí nějakou dobu počkat.
Místo, které obklopuje pohoří Kaisergebirge (Císařské hory), je v seriálu zalité sluncem a panuje v něm pohodová atmosféra. Realita ale může být i jiná. Počasí se v horách rychle mění a při bouřce se obec zahalí do tmy.
Foto: Shutterstock
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
11. 8. 2022 6:02
Ellmau bývalo obyčejné městečko v Tyrolsku s průměrným lyžařským střediskem. Od roku 2008, kdy německá televize uvedla nové díly seriálu Doktor z hor, se do malé obce většina lidí vydává za jiným účelem. Chce poznat okolní scenerie i filmovou ordinaci Martina Grubera.

Městečko Ellmau se nachází v rakouském Tyrolsku. Dominantou je farní kostel svatého Michaela a hora Wilder Kaiser. Skály vypadají jako obří vápencové věže, mezi nimiž žijí vzácné druhy zvířat a rostlin. Většina turistů se ale v obci vydává po stopách Martina Grubera, postavy ze seriálu Doktora z hor: Nové příběhy. Kromě přírodních scenérií je do hor láká ordinace a farma, v níž Gruber vyšetřuje pacienty. Stranou nezůstává ani sousední vesnice Going s malebným hostincem, jejž vede další ze seriálových postav. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

KLDR odpálila další střelu, dopadla do Japonského moře

Severní Korea odpálila východním směrem další balistickou střelu, dopadla zřejmě do Japonského moře. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Pchjongjang tak učinil krátce před návštěvou americké viceprezidentky Kamaly Harrisové v Jižní Koreji.

Tento týden Jižní Korea pořádá u svých břehů námořní vojenské cvičení spolu s americkou armádou a ve čtvrtek se viceprezidentka Harrisová chystá do Soulu a do demilitarizované zóny mezi KLDR a Jižní Koreou. V úterý se Harrisová v Tokiu účastnila státního pohřbu japonského expremiéra Šinzóa Abeho.

Severní a Jižní Korea zůstávají od války z let 1950-1953 technicky ve válečném stavu. Jejich konflikt ukončilo totiž jen příměří, nikoliv mírová smlouva.

Severní Korea provedla test balistické rakety i před několika dny, o víkendu odpálila střelu krátkého doletu rovněž směrem k Japonskému moři. Od začátku roku Severní Korea uskutečnila řadu raketových testů, čímž porušuje rezoluce OSN.

Zdroj: ČTK
Další zprávy