Až příliš krásný březen v Praze. Fotky, které jedny těší a u jiných vzbuzují obavy

Až příliš krásný březen v Praze. Fotky, které jedny těší a u jiných vzbuzují obavy
Po extrémně teplém únoru následuje teplý březen a všude je vidět, že jaro přišlo v tomto roce velmi brzo. Platí to i pro Prahu, která je už v březnu nádherně rozkvetlá. Její jarní půvab zachytil na svých snímcích fotograf Radoslav Vnenčák.
Rozkvetlá jarní Praha, březen 2024.
Rozkvetlá jarní Praha, březen 2024.
Rozkvetlá jarní Praha, březen 2024.
Foto: Radoslav Vnenčák
vot Radoslav Vnenčák, vot
29. 3. 2024 9:36
Po extrémně teplém únoru následuje teplý březen a všude je vidět, že jaro přišlo v tomto roce velmi brzo. Platí to i pro Prahu, která je už v březnu nádherně rozkvetlá. Její jarní půvab zachytil na svých snímcích fotograf Radoslav Vnenčák. Předpověď počasí navíc naznačuje, že si té krásy budeme moci o velikonočních svátcích užít.

Letošní únor byl nejteplejším únorem na území České republiky od roku 1961. Český hydrometeorologický ústav ve své zprávě uvedl, že únor byl dokonce teplejší než většina březnů zaznamenaných ve statistikách. Teplé únorové počasí přispělo k tomu, že rozkvetlé jaro přišlo letos dříve, než bývá obvyklé.

Fotografie Radoslava Vnenčáka ukazují, jak se teplé dny projevily v české metropoli. Praha je už v březnu nádherně rozkvetlá a slibuje krásné velikonoční procházky. Pro některé lidi je to příležitost, jak si užít a vychutnat jarní dny, u jiných momentální situace vzbuzuje spíš obavy nad dalším vývojem globálního oteplování a myšlenky na možnou klimatickou katastrofu.

Jak uvádí předpověď počasí na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu, velmi teplý vzduch přicházející od jihu ovlivní i počasí o velikonočních svátcích. "Během Velikonoc bude i kolem 23 stupňů Celsia, výjimečně až letních 25 stupňů," píše se v týdenní předpovědi. Je dokonce možné, že budou padat i teplotní rekordy.

Snímky spolupracovníka Aktuálně.cz Radoslava Vnenčáka, zachycující krásná pražská panoramata i zajímavé události, čtenáři tohoto webu už dobře znají. Rodák ze slovenského Kežmarku v Praze žije od roku 1997 a česká metropole ho okouzlila. "Dnes už se věnuji převážně jenom focení Prahy, krajinářské fotografii nebo focení koncertů a společenských akcí," říká. Jeho práci můžete sledovat také na Instagramu (@radoslavvnencak) a na Facebooku (facebook.com/radoslav.vnencak).

 

Právě se děje

Další zprávy