Partneři vyměnili vilu v Dallasu za požární věž na samotě

jaz
6. 9. 2015 13:18
Američané dali výpověď v práci a odstěhovali se do malého bytu v protipožární věži. Původně víkendová chata se tak stala jejich domovem.
Video: YouTube

Portland – Dabney Tompkins a Alan Colley opustili stabilní zaměstnání, aby se natrvalo nastěhovali do netradičního domu na místo zvané Summit Prairie v Oregonu. Místo rozlehlého venkovského panství vlastní sice 65 hektarů půdy a lesa, vlastní obydlí je ale přestavěná požární rozhledna. Informuje o tom server Today.

Původně tento pár bydlel v Dallasu, kde vlastnil velký dům, zalíbila se jim ale myšlenka útočiště odříznutého od civilizace. Proto si vyhlédli cca 12 metrů vysokou dřevěnou věž stojící na naprosté samotě, která dříve sloužila, jako rozhledna k detekci lesních požárů. Dnes jsou požáry sledovány ze satelitů, takže tyto věže jsou v Americe velkou raritou.

Muži si k přestavbě najali místního inženýra a v roce 2010 už pravidelně věž využívali k víkendovým pobytům, což se ale před nedávnem změnilo. "Asi před rokem a půl, jsme se rozhodli být naprosto nezodpovědní a dát výpověď v práci a přesunout se sem. Plánovali jsme to tak na rok, protože jsme předpokládali, že to tu bude příliš izolované, nudné a rustikální. Ale když jsme se sem dostali, potkali jsme lidi a začali si užívat rytmus tohohle místa," říká Tompkins.

Dům na stromě bez stromu, jak svému domu partneři říkají, má čtyři patra schodů a samotný byt má jen 36 metrů čtverečních. Vejde se do něj obytný prostor s kuchyní a manželská postel. Obývat lze ale za dobrého počasí i terasu, na které se pánové často sprchují, protože v bytě chybí koupelna, ale i záchod. Ten se rozhodli vyřešit dřevěnou kadibudkou nedaleko v lese, aby nerušili krásný 360stupňový výhled na Umpqua National Forest stavěním stěn pro toaletu.

Bydlení na samotě prý ale oběma obyvatelům  poskytuje veškerý komfort. Navíc jim podle jejich slov umožňuje slyšet i to, co ve městě jednoduše slyšet nejde. Společně pak pracují a pěstují plodiny, chodí na výlety, vaří nebo jen tak lenoší. Tichý dům je ale zatím nenudí, každý den je tu prý naprosto jiný. Navíc díky původnímu účelu věže se jim před měsícem podařilo objevit jeden lesní požár.

"Zažíváme mnoho ranních vstávání, kdy je celá louka zahalena v mlze. Jak se ale slunce posouvá, sklouzává mlha do údolí. Když se díváte ven, je to, jako byste byli v letadle, kdy jsou pod vámi mraky. Pro mě je to jako kouzlo," uzavírá nadšeně Tompkins.

 

Právě se děje

Další zprávy