Čech, který žil na ostrově snů: V Česku by ho hned rozkradli

Podívejte se, jak to vypadalo na švédském ostrově nápadů.
Ideas Island nabízí tvůrčí dovolenou kreativcům z celého světa. Stačí mít jen dobrý nápad a taky trochu štěstí.
Autorem projektu je švédský motivátor a životní kouč Fredrik Härén. Kreativním lidem z celého světa nabízí možnost strávit tvůrčí dovolenou na jednom z jeho tří soukromých ostrovů.
Na článek o "kreativním ostrově nápadů" narazil Adam Tesarčík na stránkách Aktuálně.cz. "Zaujal mě titulek Dovolená zdarma na ostrově snů. Protože jsem zrovna ten večer neměl nic pořádného na práci, napsal jsem ze srandy motivační e-mail a asi za tři týdny mi přišla odpověď. Vybrali mě."
Zprvu byl opatrný a skeptický. Nevěřil, že projekt je reálný. "Nakonec jsem si radši všechno ověřil na Wikipedii a podíval se, jestli ten majitel ostrovů vůbec existuje."
Foto: Adam Tesarčík
Magazín Magazín
8. 9. 2014 11:30
Adam Tesarčík strávil týden na opuštěném ostrově, kam posílá švédský myslitel a motivátor kreativní lidi na tvůrčí dovolenou.

Stockholm/Praha – Hlavním mottem Fredrika Häréna je inspirovat lidi k lepším nápadům a probudit v nich chuť změnit profesní i soukromý život. Jezdí proto po světě, kde ve svých přednáškách nabízí jednoduché, ale efektivní způsoby, jak dosáhnout vytyčených cílů. Jeho knihy dosahují statisícových prodejů. 

Jedním z mnoha Fredrikových projektů je Ideas Island neboli ostrov nápadů. Jde o trojici ostrovů, z nichž se dva nacházejí ve Švédsku a jeden na Filipínách, kde mohou kreativní lidé z celého světa strávit tvůrčí dovolenou a dotáhnout do konce rozdělané projekty. Za nic nemusí platit. Jediné, co po nich Fredrik chce, je, aby byli kreativní.

Jedním z mála návštěvníků, kteří na ostrově nápadů strávili tvůrčí dovolenou, byl i Čech Adam Tesarčík.   

 

Právě se děje

Další zprávy