"Designové Oscary" má několik českých firem. Bodovaly lyže, brýle i stěna proti hluku

"Designové Oscary" má několik českých firem. Bodovaly lyže, brýle i stěna proti hluku
Další firma, která slaví úspěch, jsou čeští VRgineers. Red Dot získali za brýle Xtal pro virtuální realitu. Produkt určený pro profesionály se těší velké oblibě, především pro svůj ostrý obraz.
"Oscara" za nejlepší design dostalo Egoé nakonec i za české lyže.
Ocenění Red Dot Design Award získala česká firma mmcité+, která projektuje a staví vlaková a autobusová nádraží, zastávky či stanice. Porotu ale z portfolia oslovilo neobyčejné zpracování celkem obyčejné věci, protihlukové stěny. Produkt má podle poroty estetickou hodnotu, a navíc je ekologický.
"Základem je sendvičový panel vyplněný pěnou. Na něm jsou nalepeny absorbéry z pryžového recyklátu, který pochází z vysloužilých, použitých pneumatik. Jen v loňském roce tak díky tomu neskončilo na skládce nebo ve spalovně přes 183 tisíc pneumatik, které jsme využili pro výrobu panelu noba," říká Petr Vavrouška z firmy mmcité+.
Foto: VRgineers
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
1. 4. 2020 16:00
Světovou designovou soutěž Red Dot Award letos ovládli Češi. Na prvních příčkách za nejhezčí produktový design se umístilo hned několik firem. Bodovaly například brýle pro virtuální realitu, zdravotnické pomůcky, autovestavba, lyže i protihluková stěna. Ocenění potvrzuje, že Češi celosvětově patří mezi národy s vytříbeným citem pro design. Podívejte se na vychytávky roku.

Red Dot Design Award je prestižní ocenění za produktový anebo komunikační design. Každoročně ho uděluje institut designu z německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, konkrétně ve městě Essen. Historie soutěže sahá až do roku 1955.

 

Právě se děje

Další zprávy