Nákupní apokalypsa. Obchodní centra v USA zejí prázdnotou

Nákupní apokalypsa. Obchodní centra v USA zejí prázdnotou
"Nakupování na internetu má na úpadek obchodních domů malý vliv. Jen deset procent maloobchodního prodeje se uskuteční na internetu," upozorňuje deník.
Obchodní domy vymírají, protože lidé chtějí trávit čas jinak než jen v neosobních uzavřených prostorech.
"Američané chtějí trávit svůj čas a utrácet peníze jiným způsobem. Dávají přednost místům, která mají životní styl podobný městským centrům."
Zhruba 80 procent z celkových 1200 nákupních center po celé zemi funguje dobře. Zhruba dvacet procent je téměř z poloviny prázdných.
Foto: Profimedia.cz
Magazín Magazín
15. 1. 2015 16:16
Američané už nechtějí trávit čas v neosobních obchodních domech. Dávají přednost ruchu města a menším obchodům.

New York – North Randall je vesnice v americkém Ohiu, kde žije 1500 lidí. Když zde v roce 1976 otevřeli největší obchodní dům na světě, byla to pro region velká událost.

Centrum zaměstnávalo pět tisíc lidí, před 11 roky ale kvůli nezájmu nákupní dům skončil. Ještě před jeho demolicí se do opuštěných prostor vydal fotograf Matthew Christopher. Podívejte se na jeho působivé snímky.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Američané nedali vízum několika ruským senátorům, nedostanou se na summit OSN

Několik ruských senátorů nedostalo americké vízum a nemůže se zúčastnit nynější schůze Valného shromáždění OSN v New Yorku. Oznámila to v úterý ruská tisková agentura TASS a informaci potvrdila i mluvčí ruské diplomacie. Důvody odepření víz nejsou jasné.

Mezi senátory, kteří vízum nedostali, je vlivný předseda zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov, který patří v ruském parlamentu k nejčastějším a nejtvrdším kritikům americké zahraniční politiky. Kteří další členové horní parlamentní komory vízum nedostali, TASS neuvedl.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy