Nákupní apokalypsa. Obchodní centra v USA zejí prázdnotou

Foto: Profimedia.cz
Magazín Magazín
15. 1. 2015 16:16
Američané už nechtějí trávit čas v neosobních obchodních domech. Dávají přednost ruchu města a menším obchodům.

New York – North Randall je vesnice v americkém Ohiu, kde žije 1500 lidí. Když zde v roce 1976 otevřeli největší obchodní dům na světě, byla to pro region velká událost.

Centrum zaměstnávalo pět tisíc lidí, před 11 roky ale kvůli nezájmu nákupní dům skončil. Ještě před jeho demolicí se do opuštěných prostor vydal fotograf Matthew Christopher. Podívejte se na jeho působivé snímky.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy