Česká kolekce připomíná oblečení z vietnamských tržnic. Komentovaná galerie olympijské módy

Česká kolekce připomíná oblečení z vietnamských tržnic. Komentovaná galerie olympijské módy
Švédsko je důkazem, že olympijskou kolekci oblečení nemusí vytvořit světoznámý návrhář, ale klidně i konfekční řetězec, a přesto může vypadat dobře. S výrazně žlutou barvou si velmi nápaditě a elegantně poradila značka H&M.
Dokonce i americké servery včetně Forbes.com uznávají, že kanadské oblečení je vůbec nejpovedenější. Navrhlo ho návrhářské duo Dsquared2, outfity vyrobila značka Hudson’s Bay Company.
Už potřetí navrhla britské olympijské uniformy Stella McCartney a už potřetí vypadají skvěle. Jsou sice ryze sportovní, ale velmi lichotivé.
Jak už má návrhářka ve zvyku, spolu se značkou Adidas se soustředila nejen na vzhled, ale především na funkčnost a komfort. A jako vždy nechybí motiv Union Jack, tedy britské vlajky.
Foto: Alpine Pro
Zdenka Tomis Zdenka Tomis
5. 8. 2016 13:26
Už samotný seznam jmen a značek, které navrhly oblečení světovým olympionikům, dává tušit, které kolekce budou patřit k těm nejstylovějším a které budou budit přesně opačné reakce: Ralph Lauren, Stella McCartney, Dsquared2, Christian Louboutin, H&M a Alpine Pro. Galerii olympijské módy komentuje Zdenka Tomis, šéfredaktorka webu Žena.cz.

Olympijské hry jsou skvělou příležitostí ke zviditelnění. Platí to nejen pro sportovce a sponzory, ale také pro módní značky a návrháře. Pokud jim jednotlivé reprezentace dají šanci.

Sportovní i reprezentativní oblečení pro českou reprezentaci opět navrhla značka Alpine Pro. Kolekce je inspirovaná Emilem Zátopkem, respektive kresbou, kterou vždycky přidával ke svému podpisu - kreslil sebe a manželku Danu s oštěpem.

"Fenomenální běžec, jehož motiv má české sportovce dovést k olympijskému triumfu, stejně tak, jako se to podařilo jemu samotnému na OH v Helsinkách v roce 1952, kdy získal tři zlaté medaile, je hlavním motivem každého kousku kolekce. Věříme, že se kolekce bude nejen sportovcům, ale i fanouškům líbit a že v průběhu konání OH, nejen v olympijské vesničce, ale také v českých ulicích, bude každý nadšený sportovec zářit českou trikolorou," říká Václav Hrbek, majitel a zakladatel společnosti Alpine Pro. 

"Jenže firma Alpine Pro navrhla kolekci pro českou olympijskou výpravu už počtvrté a ani jednou se nesetkala s vyloženě kladným přijetím. Divoké barvy, motivy i nápady typu londýnských holínek se v Česku ani ve světě s velkým ohlasem nesetkaly. Možná je škoda, že se sportovní značka nedomluví na spolupráci s někým, kdo kromě funkčních materiálů rozumí i módě," komentuje Zdenka Tomis, šéfredaktorka webu Žena.cz.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy