Česká kolekce připomíná oblečení z vietnamských tržnic. Komentovaná galerie olympijské módy

Česká kolekce připomíná oblečení z vietnamských tržnic. Komentovaná galerie olympijské módy
Švédsko je důkazem, že olympijskou kolekci oblečení nemusí vytvořit světoznámý návrhář, ale klidně i konfekční řetězec, a přesto může vypadat dobře. S výrazně žlutou barvou si velmi nápaditě a elegantně poradila značka H&M.
Dokonce i americké servery včetně Forbes.com uznávají, že kanadské oblečení je vůbec nejpovedenější. Navrhlo ho návrhářské duo Dsquared2, outfity vyrobila značka Hudson’s Bay Company.
Už potřetí navrhla britské olympijské uniformy Stella McCartney a už potřetí vypadají skvěle. Jsou sice ryze sportovní, ale velmi lichotivé.
Jak už má návrhářka ve zvyku, spolu se značkou Adidas se soustředila nejen na vzhled, ale především na funkčnost a komfort. A jako vždy nechybí motiv Union Jack, tedy britské vlajky.
Foto: Alpine Pro
Zdenka Tomis Zdenka Tomis
5. 8. 2016 13:26
Už samotný seznam jmen a značek, které navrhly oblečení světovým olympionikům, dává tušit, které kolekce budou patřit k těm nejstylovějším a které budou budit přesně opačné reakce: Ralph Lauren, Stella McCartney, Dsquared2, Christian Louboutin, H&M a Alpine Pro. Galerii olympijské módy komentuje Zdenka Tomis, šéfredaktorka webu Žena.cz.

Olympijské hry jsou skvělou příležitostí ke zviditelnění. Platí to nejen pro sportovce a sponzory, ale také pro módní značky a návrháře. Pokud jim jednotlivé reprezentace dají šanci.

Sportovní i reprezentativní oblečení pro českou reprezentaci opět navrhla značka Alpine Pro. Kolekce je inspirovaná Emilem Zátopkem, respektive kresbou, kterou vždycky přidával ke svému podpisu - kreslil sebe a manželku Danu s oštěpem.

"Fenomenální běžec, jehož motiv má české sportovce dovést k olympijskému triumfu, stejně tak, jako se to podařilo jemu samotnému na OH v Helsinkách v roce 1952, kdy získal tři zlaté medaile, je hlavním motivem každého kousku kolekce. Věříme, že se kolekce bude nejen sportovcům, ale i fanouškům líbit a že v průběhu konání OH, nejen v olympijské vesničce, ale také v českých ulicích, bude každý nadšený sportovec zářit českou trikolorou," říká Václav Hrbek, majitel a zakladatel společnosti Alpine Pro. 

"Jenže firma Alpine Pro navrhla kolekci pro českou olympijskou výpravu už počtvrté a ani jednou se nesetkala s vyloženě kladným přijetím. Divoké barvy, motivy i nápady typu londýnských holínek se v Česku ani ve světě s velkým ohlasem nesetkaly. Možná je škoda, že se sportovní značka nedomluví na spolupráci s někým, kdo kromě funkčních materiálů rozumí i módě," komentuje Zdenka Tomis, šéfredaktorka webu Žena.cz.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy