Od Requiem pro panenku po klip pro Zemana. Renč slaví 50

Foto: Vojtěch Marek
Magazín Magazín
17. 8. 2015 15:41
Filip Renč patří k nejrozporuplnějším českým režisérům. Střídá zdařilé počiny s průšvihy ve filmové tvorbě i v osobním životě.

Fotogalerie - U filmu začínal ve čtyřech letech, později točil reklamy a videoklipy, než se pustil do filmové režie.

Filip Renč má na kromě řady filmů také pokračování televizního seriálu Sanitka a právě si splnil sen natočením filmu o Lídě Baarové. Prezident Miloš Zeman mu vloni udělil medaili Za zásluhy. V pondělí oslaví Renč padesátiny.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy