Od Requiem pro panenku po klip pro Zemana. Renč slaví 50

Od Requiem pro panenku po klip pro Zemana. Renč slaví 50
Filip Renč začínal jako dětský herec. Již jako čtyřletý se objevil v seriálu Pan Tau. Ve filmu Nechci nic slyšet hrál roli chlapce, jenž přijde o oba rodiče.
Nejprve však byla slavnější jeho o čtyři roky starší sestra - Veronika Renčová. Tu proslavila role Claudie v Panu Tau. Hrála zde po boku Jana Wericha. Dětská angažmá u filmu si prý přála hlavně jejich maminka, která zpívala v karlínském divadle
Filip Renč studoval po gymnáziu dokumentární tvorbu na FAMU. Ještě za studií zaujal psychodramatem Requiem pro panenku (1991). Renč ho za pomoci novináře a spisovatele Josefa Klímy natočil na základě skutečné události z ústavu pro duševně choré.
Filmem Requiem pro panenku si Renč získal věhlas. Nicméně další celovečerní snímek Válka barev byl přijat spíše rozporuplně. Bezesporu však zaujal svou originalitou.
Foto: Vojtěch Marek
Magazín Magazín
17. 8. 2015 15:41
Filip Renč patří k nejrozporuplnějším českým režisérům. Střídá zdařilé počiny s průšvihy ve filmové tvorbě i v osobním životě.

Fotogalerie - U filmu začínal ve čtyřech letech, později točil reklamy a videoklipy, než se pustil do filmové režie.

Filip Renč má na kromě řady filmů také pokračování televizního seriálu Sanitka a právě si splnil sen natočením filmu o Lídě Baarové. Prezident Miloš Zeman mu vloni udělil medaili Za zásluhy. V pondělí oslaví Renč padesátiny.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy