Obrazem: Schwarzenberg a Potměšil křtili knižní rozhovor Renaty Kalenské s Jiřím Stránským

Obrazem: Schwarzenberg a Potměšil křtili knižní rozhovor Renaty Kalenské s Jiřím Stránským
Na křest knihy Doktor vězeňských věd se sešla "typická pražská kavárna", jak se příchozí umělci a spisovatelé označovali.
Do knihy psali Jiří Stránský a Renata Kalenská dlouhá věnování.
Hovořit na křtu však Jiří Stránský moc nechtěl: "Řekněte lidem, ať s všechno přečtou v té knížce."
Autorka knižního rozhovoru, novinářka Renata Kalenská, v rozhovoru s oběma kmotry - Karlem Schwarzenbergem a Janem Potměšilem.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
8. 2. 2017 0:28
Křest knihy Doktor vězeňských věd se konal v Mlýnské kavárně na Čertovce. "Pražská kavárna se schází!" vítali se hosté křtu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy