Fotky: Pohnutý osud manželství Václava a Dagmar Havlových. Od tajného sňatku uplynulo 20 let

Fotky: Pohnutý osud manželství Václava a Dagmar Havlových. Od tajného sňatku uplynulo 20 let
Tři desetiletí stála po boku dramatika, disidenta a posléze prezidenta Václava Havla jeho manželka Olga. V roli první dámy si získala velkou oblibu veřejnosti, soustředila se hlavně na činnost ve Výboru dobré vůle.
První dáma Olga Havlová zemřela po těžké nemoci 27. ledna 1996. (Na snímku z 15. prosince 1995.)
O její nesmírné oblibě mezi Čechy svědčily dlouhé zástupy lidí, kteří v mrazu čekali, aby se zapsali do kondolenční knihy na Pražském hradě, podobně jako tomu bylo o 15 let později při úmrtí Václava Havla.
O to více českou veřejnost pobouřilo, že si necelý rok po úmrtí Olgy vzal populární herečku Dagmar Veškrnovou.
Foto: ČTK
ČTK hrz, ČTK
4. 1. 2017 9:30
Před dvaceti lety, 4. ledna 1997, se v Praze na Žižkově konala veřejnosti utajená svatba Václava Havla s herečkou Dagmar Veškrnovou. O jejím vztahu s prezidentem se veřejnost dozvěděla v listopadu 1996, kdy se starala o Havla po operaci, při které mu lékaři odebrali část pravé plíce. Po svatbě ale její obliba klesla a Dagmar Havlová jen pomalu získávala sympatie veřejnosti zpět. Postupně se stala oblíbenou i uznávanou první dámou, díky své neúnavné péči o nemocného manžela i díky působení v Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy