Vlasta Burian, Klaus i Baarová. Nejlepší proměny českých herců ve známé osobnosti

Vlasta Burian, Klaus i Baarová. Nejlepší proměny českých herců ve známé osobnosti
Začněme novinkami, filmem debutujícího režiséra Jakuba Červenky Hovory s TGM. Slovenský herec Martin Huba se opět převtělil do Tomáše Garrigua Masaryka. A opět zcela dokonale.
Pro srovnání Martin Huba jako TGM v seriálu České století, k němuž se ještě dostaneme. Herec si i tentokrát nechal narůst vous a vyholit hlavu.
Do Karla Čapka se pak snažil vtělit Jan Budař.
A další novinka - dvoudílný televizní film Rašín o jednom ze spolutvůrců Československa a prvním ministrovi financí Aloisi Rašínovi. Ztvárnil ho Ondřej Vetchý.
Foto: Česká televize / CinemArt / koláž Aktuálně.cz
hrz hrz
30. 10. 2018 6:21
Napínavé a leckdy tragické až katastrofické dějiny českého státu inspirovaly řadu filmařů. Podívejte se, jak před jejich kamerami ožily významné osobnosti naší historie, ale i světových dějin.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.

Další zprávy