Vlasta Burian, Klaus i Baarová. Nejlepší proměny českých herců ve známé osobnosti

Vlasta Burian, Klaus i Baarová. Nejlepší proměny českých herců ve známé osobnosti
Začněme novinkami, filmem debutujícího režiséra Jakuba Červenky Hovory s TGM. Slovenský herec Martin Huba se opět převtělil do Tomáše Garrigua Masaryka. A opět zcela dokonale.
Pro srovnání Martin Huba jako TGM v seriálu České století, k němuž se ještě dostaneme. Herec si i tentokrát nechal narůst vous a vyholit hlavu.
Do Karla Čapka se pak snažil vtělit Jan Budař.
A další novinka - dvoudílný televizní film Rašín o jednom ze spolutvůrců Československa a prvním ministrovi financí Aloisi Rašínovi. Ztvárnil ho Ondřej Vetchý.
Foto: Česká televize / CinemArt / koláž Aktuálně.cz
hrz hrz
30. 10. 2018 6:21
Napínavé a leckdy tragické až katastrofické dějiny českého státu inspirovaly řadu filmařů. Podívejte se, jak před jejich kamerami ožily významné osobnosti naší historie, ale i světových dějin.
 

Právě se děje

před 6 minutami

S růstem platů učitelů ministerstvo počítá i nadále, hlásí Plaga

Ministerstvo školství stále počítá s růstem platů učitelů v příštím roce o devět procent, jak se na tom loni domluvil ministr Robert Plaga (ANO) s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO). Podle úřadu nadále platí závazek programového prohlášení vlády, podle kterého má být průměrný plat pedagogů v příštím roce kolem 47 000 korun. Údaje o průměrných platech ve školství za letošní první čtvrtletí zatím ministerstvo nemá. K dispozici budou asi na konci června. Loni brali pedagogové v průměru 40 111 korun.

"Závazek programového prohlášení vlády platí, a platný střednědobý výhled na rok 2021 tak navýšení platů pedagogických pracovníků o devět procent obsahuje, stejně tak jako navýšení platů nepedagogů," uvedla mluvčí ministerstva Aneta Lednová. Schillerová podle ní sdělí ministerstvu návrh příjmů a výdajů na rok 2021 do 15. srpna.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Český fyzik Křivánek získal prestižní Kavliho cenu

Fyzik českého původu Ondřej Křivánek se stal jedním z držitelů prestižní vědecké Kavliho ceny za rok 2020. Sedm laureátů oceněných za přínos v oblasti astrofyziky, nanověd a neurověd vyhlásila Norská akademie věd. Křivánek, který se věnuje transmisní elektronové mikroskopii, byl vyznamenán v oboru nanotechnologií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy