Vlasta Burian, Klaus i Baarová. Nejlepší proměny českých herců ve známé osobnosti

Vlasta Burian, Klaus i Baarová. Nejlepší proměny českých herců ve známé osobnosti
Film Havel přinesl v roce 2020 příběh Václava Havla z jeho disidentských dob, odehrává se v letech 1968 až 1989. Hlavní roli ztvárnil Viktor Dvořák.
Znepokojení nad obrazem, který o bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi podává film Slávka Horáka, vyjádřila v otevřeném dopise skupina někdejších Havlových přátel a kolegů. Havel nebyl slaboch, ale symbol silné rovné páteře, uvedli signatáři, mezi nimiž je někdejší premiér a předseda Senátu Petr Pithart, spisovatel Ivan Klíma, bývalý Havlův poradce a hudebník Michael Kocáb, bývalý velvyslanec Petr Janyška, výtvarník Joska Skalník nebo spoluzakladatelé Veřejnosti proti násilí Fedor Gál a Ladislav Snopko.
Aňa Geislerová v roli Olgy Havlové.
"Olga stála nohama pevně na zemi, takže Havla kotvila. Byla neúplatná a žádné lákadlo, které jí později nabízel život první dámy, s ní nehnulo. Přesně věděla, kým je, s kým se chce bavit a s kým ne," řekla herečka na adresu bývalé první dámy.
Foto: Česká televize / CinemArt / koláž Aktuálně.cz
hrz hrz
Aktualizováno 26. 12. 2022 11:04
Napínavé a leckdy tragické až katastrofické dějiny českého státu inspirovaly řadu filmařů. Podívejte se, jak před jejich kamerami ožily významné osobnosti naší historie, ale i světových dějin.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

AC Milán opět prohrál milánské derby, za Inter rozhodl Martínez

Fotbalisté AC Milán pokračují v nepřesvědčivých výkonech, po prohře v italském Superpoháru prohráli derby s Interem i ve 21. kole Serie A. O výhře 1:0 rozhodl brankou Lautaro Martínez. Neapol zvítězila na hřišti Spezie 3:0 a upevnila si suverénní vedení v tabulce. Dvěma góly se na páté výhře lídra za sebou podílel nigerijský útočník Victor Osimhen, který se šestnácti brankami vládne pořadí střelců. Fiorentina podlehla Boloni 1:2 i kvůli ruce Antonína Baráka. FC Turín si poradil doma s Udine 1:0 a vystřídal soupeře na sedmém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy