Vlasta Burian, Klaus i Baarová. Nejlepší proměny českých herců ve známé osobnosti

Vlasta Burian, Klaus i Baarová. Nejlepší proměny českých herců ve známé osobnosti
Film Havel přinesl v roce 2020 příběh Václava Havla z jeho disidentských dob, odehrává se v letech 1968 až 1989. Hlavní roli ztvárnil Viktor Dvořák.
Znepokojení nad obrazem, který o bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi podává film Slávka Horáka, vyjádřila v otevřeném dopise skupina někdejších Havlových přátel a kolegů. Havel nebyl slaboch, ale symbol silné rovné páteře, uvedli signatáři, mezi nimiž je někdejší premiér a předseda Senátu Petr Pithart, spisovatel Ivan Klíma, bývalý Havlův poradce a hudebník Michael Kocáb, bývalý velvyslanec Petr Janyška, výtvarník Joska Skalník nebo spoluzakladatelé Veřejnosti proti násilí Fedor Gál a Ladislav Snopko.
Aňa Geislerová v roli Olgy Havlové.
"Olga stála nohama pevně na zemi, takže Havla kotvila. Byla neúplatná a žádné lákadlo, které jí později nabízel život první dámy, s ní nehnulo. Přesně věděla, kým je, s kým se chce bavit a s kým ne," řekla herečka na adresu bývalé první dámy.
Foto: Česká televize / CinemArt / koláž Aktuálně.cz
hrz hrz
Aktualizováno 26. 12. 2022 11:04
Napínavé a leckdy tragické až katastrofické dějiny českého státu inspirovaly řadu filmařů. Podívejte se, jak před jejich kamerami ožily významné osobnosti naší historie, ale i světových dějin.
 

Právě se děje

Další zprávy