Tohle jsou nejhezčí cyklostezky v Rakousku. Kolo si tu užijí rodiny i dobrodruhové

Podívejte se na ty nejhezčí cyklotrasy v Rakousku.
Taurská cyklostezka, vedoucí z Krimmlu přes Salcburk až do německého Pasova, měří podle zvolené varianty 270 nebo 310 kilometrů. Snadno se vám může stát, že na ní budete často zastavovat. Hned na startu vás čekají například impozantní Krimmelské vodopády, k nimž se dostanete po čtyřech kilometrech z vesnice Krimml. Tři hlavní části vodopádů padají z výšky 65, 60 a 35 metrů.
Cyklostezka se nevyhýbá ani známému rekreačnímu středisku Zell am See s jezerem na jedné a Alpami na druhé straně. V zimě odtud vyrážejí lyžaři do Saalbachu nebo na Kaprun, v létě turisté do národního parku Vysoké Taury.
Druhou atrakcí Werfenu je obrovská ledová jeskyně Eisriesenwelt v horském úbočí. Dostanete se k ní autobusem z vlakového nádraží a kabinkovou lanovkou, případně pěšky z údolí. Je tu dost chladno, tak se dobře oblékněte.
V jeskyni je otevřeno od května do října od 8.30 do 16 hodin. Za vstupné zaplatí dospělí 12 eur (s lanovkou 24), děti od 5 do 14 let pak 7, respektive 14 eur.
Foto: SalzburgerLand Tourismus / Tom Son
Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce Článek připraven ve spolupráci
26. 8. 2019 9:53
Do Rakouska se nejezdí jen za lyžováním do Alp nebo na procházky po noblesní Vídni. Dalším důvodem k návštěvě našich sousedů jsou také tisíce kilometrů výborně značených a zajímavých cyklostezek. A i když pojedete po silnici, poznáte, že řidiči aut jsou tady k cyklistům mnohem ohleduplnější než v Česku. Podívejte se na ty nejhezčí cyklotrasy v Rakousku.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy