Tohle jsou nejhezčí cyklostezky v Rakousku. Kolo si tu užijí rodiny i dobrodruhové

Podívejte se na ty nejhezčí cyklotrasy v Rakousku.
Taurská cyklostezka, vedoucí z Krimmlu přes Salcburk až do německého Pasova, měří podle zvolené varianty 270 nebo 310 kilometrů. Snadno se vám může stát, že na ní budete často zastavovat. Hned na startu vás čekají například impozantní Krimmelské vodopády, k nimž se dostanete po čtyřech kilometrech z vesnice Krimml. Tři hlavní části vodopádů padají z výšky 65, 60 a 35 metrů.
Cyklostezka se nevyhýbá ani známému rekreačnímu středisku Zell am See s jezerem na jedné a Alpami na druhé straně. V zimě odtud vyrážejí lyžaři do Saalbachu nebo na Kaprun, v létě turisté do národního parku Vysoké Taury.
Druhou atrakcí Werfenu je obrovská ledová jeskyně Eisriesenwelt v horském úbočí. Dostanete se k ní autobusem z vlakového nádraží a kabinkovou lanovkou, případně pěšky z údolí. Je tu dost chladno, tak se dobře oblékněte.
V jeskyni je otevřeno od května do října od 8.30 do 16 hodin. Za vstupné zaplatí dospělí 12 eur (s lanovkou 24), děti od 5 do 14 let pak 7, respektive 14 eur.
Foto: SalzburgerLand Tourismus / Tom Son
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
26. 8. 2019 9:53
Do Rakouska se nejezdí jen za lyžováním do Alp nebo na procházky po noblesní Vídni. Dalším důvodem k návštěvě našich sousedů jsou také tisíce kilometrů výborně značených a zajímavých cyklostezek. A i když pojedete po silnici, poznáte, že řidiči aut jsou tady k cyklistům mnohem ohleduplnější než v Česku. Podívejte se na ty nejhezčí cyklotrasy v Rakousku.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy