Prázdninový ráj v Rakousku. Pět hodin od Prahy leží kouzelná jezera i stovky stezek

Turistické oblasti daly jména dvě obce: rodinné městečko Altenmarkt (842 m n. m.) a sportovní středisko Zauchensee (1350 m).
Altenmarkt (na fotce) a Zauchensee jsou českým turistům známé spíše v zimě, kdy sem jezdí lyžovat, z Prahy i Brna to je totiž jen něco málo přes pět hodin jízdy autem. Druhé z nich, nejvýše položené lyžařské středisko oblasti Salzburger Sportwelt, se proslavilo především jako dějiště závodů Světového poháru. Konají se tu každý sudý rok.
Oblast Altenmarkt-Zauchensee leží nedaleko města Radstadt, poblíž dálnice ze Salcburku na Villach. Nabízí přes 20 značených stezek o celkové délce 195 kilometrů, od 842 metrů v údolí až do 2139 metrů na vrcholech hor.
Některé trasy jsou zážitkové: jmenují se „Pranostiky“ nebo „Měsíční stezka s pohybem v rytmu měsíce“.
Lezce tady čeká široká nabídka akčního vyžití. Kromě lezení v lanovém parku také přírodní centrum Seewand (na snímku).
Foto: Altenmarkt-Zauchensee Tourismus
Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce Článek připraven ve spolupráci
6. 8. 2019 14:02
Hory vyzývají k pohybu samy o sobě, a tak pro sportovní aktivní dovolenou je Rakousko jako dělané. Jedním z takových míst je i Altenmarkt-Zauchensee. Kromě „povinného“ alpského trojlístku turistika, kola a koupání v jezerech se snaží přitáhnout návštěvníky i jednou nečekanou nabídkou. Na milovníky jízdy na koni tu čeká více než 100 kilometrů stezek a mohou vyjet až do 1800 metrů nad mořem.
 

Právě se děje

Další zprávy