Prázdninový ráj v Rakousku. Pět hodin od Prahy leží kouzelná jezera i stovky stezek

Turistické oblasti daly jména dvě obce: rodinné městečko Altenmarkt (842 m n. m.) a sportovní středisko Zauchensee (1350 m).
Altenmarkt (na fotce) a Zauchensee jsou českým turistům známé spíše v zimě, kdy sem jezdí lyžovat, z Prahy i Brna to je totiž jen něco málo přes pět hodin jízdy autem. Druhé z nich, nejvýše položené lyžařské středisko oblasti Salzburger Sportwelt, se proslavilo především jako dějiště závodů Světového poháru. Konají se tu každý sudý rok.
Oblast Altenmarkt-Zauchensee leží nedaleko města Radstadt, poblíž dálnice ze Salcburku na Villach. Nabízí přes 20 značených stezek o celkové délce 195 kilometrů, od 842 metrů v údolí až do 2139 metrů na vrcholech hor.
Některé trasy jsou zážitkové: jmenují se „Pranostiky“ nebo „Měsíční stezka s pohybem v rytmu měsíce“.
Lezce tady čeká široká nabídka akčního vyžití. Kromě lezení v lanovém parku také přírodní centrum Seewand (na snímku).
Foto: Altenmarkt-Zauchensee Tourismus
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
6. 8. 2019 14:02
Hory vyzývají k pohybu samy o sobě, a tak pro sportovní aktivní dovolenou je Rakousko jako dělané. Jedním z takových míst je i Altenmarkt-Zauchensee. Kromě „povinného“ alpského trojlístku turistika, kola a koupání v jezerech se snaží přitáhnout návštěvníky i jednou nečekanou nabídkou. Na milovníky jízdy na koni tu čeká více než 100 kilometrů stezek a mohou vyjet až do 1800 metrů nad mořem.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy