Foto: Tak jednoruký závodník Richard Štěpánek zdolává tisíc mil pěšky i na kole

Foto: Tak jednoruký závodník Richard Štěpánek zdolává tisíc mil pěšky i na kole
"Rok 1999, přesněji květen, se nesmazatelně zapsal do mých osobních dějin. Tehdy jsem potkal na svém motocyklu člověka, který nerespektoval žádná pravidla ani zákony a svým počínáním mě málem poslal na cestu, ze které již není návratu. Ale ještě nepřišel můj čas. Zřejmě tady mám ještě nějakou práci," píše na svém blogu Richard Štěpánek.
"Jak jinak si mám vysvětlit, že jsem všechna ta zranění přežil. Celkem 23 operací z toho 21 během prvních 21 dnů." Chuť do života mu to ale nesebralo. Naopak, i ten druhý život začal pořádně naplno. Rád přijímá extrémní výzvy. Ujít 1000 mil, tedy přes 1600 km, za 20 dní, k nim bezesporu patří.
Je to samozřejmě enormní fyzická dřina, ještě těžší to je ale prý pro hlavu - ujasnit si, že denně je potřeba ujít 60 kilometrů a někdy i 80, v lijácích i bouřce, že není cesta zpět.
V cíli ho čekal pořadatel závodu, extrémní biker Jan Kopka.
Foto: Jan Kopka/1000miles.cz
Magazín Magazín
4. 8. 2017 6:30
Celou trať extrémního závodu 1000 Miles Adventure už zvládl dvakrát ujet na kole. Nyní se mu podařilo dojít ji jako teprve devátý člověk historie pěšky. Tak vypadalo jeho putování na trase cca 1600 kilometrů dlouhé.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy