Foto: Tak jednoruký závodník Richard Štěpánek zdolává tisíc mil pěšky i na kole

Foto: Tak jednoruký závodník Richard Štěpánek zdolává tisíc mil pěšky i na kole
"Rok 1999, přesněji květen, se nesmazatelně zapsal do mých osobních dějin. Tehdy jsem potkal na svém motocyklu člověka, který nerespektoval žádná pravidla ani zákony a svým počínáním mě málem poslal na cestu, ze které již není návratu. Ale ještě nepřišel můj čas. Zřejmě tady mám ještě nějakou práci," píše na svém blogu Richard Štěpánek.
"Jak jinak si mám vysvětlit, že jsem všechna ta zranění přežil. Celkem 23 operací z toho 21 během prvních 21 dnů." Chuť do života mu to ale nesebralo. Naopak, i ten druhý život začal pořádně naplno. Rád přijímá extrémní výzvy. Ujít 1000 mil, tedy přes 1600 km, za 20 dní, k nim bezesporu patří.
Je to samozřejmě enormní fyzická dřina, ještě těžší to je ale prý pro hlavu - ujasnit si, že denně je potřeba ujít 60 kilometrů a někdy i 80, v lijácích i bouřce, že není cesta zpět.
V cíli ho čekal pořadatel závodu, extrémní biker Jan Kopka.
Foto: Jan Kopka/1000miles.cz
Magazín Magazín
4. 8. 2017 6:30
Celou trať extrémního závodu 1000 Miles Adventure už zvládl dvakrát ujet na kole. Nyní se mu podařilo dojít ji jako teprve devátý člověk historie pěšky. Tak vypadalo jeho putování na trase cca 1600 kilometrů dlouhé.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy